| AdrianPetru98 a întrebat:

Deci si-a cumparat unul de la mine din zonă o dronă cu aparat de filmat atașat. Si imi tot survolează deasupra casei... Intrebarea mea este daca e legal asa ceva? Nu încalcă proprietara privată? Chiar mă gândesc serios să sun la poliție...

Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Nu este legal. Plus ca trebuie sa dețină autorizație de filmare în spatiul public, în niciun caz sa filmeze spațiul privat

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Stai linistit, n-o sa-ti fure gainile.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Poți să îi spui politicos să nu te mai filmeze. Dacă refuză, e încălcare a dreptului la propria imagine.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Sti ce făceam dac eram in locul tău? ma jur pe Dumnezeu ca o făceam happy ma suiam pe acoperiș așteaptă frumos Drona aia sa treacă făceam cum mâna Hey Guys gen sti sa vina aproape drona o loam și o bagă in casa și dai frate stânga și dreapta direct somn îi dădeam la drona aia o loam de elice de ori unde o bagă in casa loam bată de beizbol frumos ia de aicia ia și de aicia fără mila dupa aia loam frumos Drona o așezăm frumos in curte și o puneam pe grătar in fata la aia și ma uitam la ei cum Admira arta mea făceam din el ShaormaDrona Sau ma suiam pe acoperiș și aștept sa treacă Drona și aruncam cu gaz pe el și îi dădeam foc ))))

Răspuns utilizator avertizat