| SLexuS a întrebat:

Urmeaza sa fac 18 ani, intrebarea mea este, cand imi voi face buletinul, cine trebuie sa ma insoteasca, parintele sau proprietarul casei (in cazul meu bunica, e proprietara).
Cine trebuie sa vina cu mine?

Răspuns Câştigător
| NunuNini a răspuns:

In cazul tau, si parintele si cel care te ia in spatiu.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Persoana care te ia in spatiu. Trebuie sa semneze de luare in spatiu.

| Violleta2022 a răspuns:

Cineva care te ia in spatiu.
Daca casa este a bunicii, atunci merge bunica cu tine.

| Brizbriz a răspuns:

NIMENI
la 18 ani parintele nu mai trebuie
iar cine te ia in spatiu trebuie sa iti faca oricum hartie, moment in care persoana respectiva nu trebuie sa vina fizic

dar, intreaba la evidenta populatiei, nu aici

| darrio2007 a răspuns (pentru Brizbriz):

Persoana care te ia in spatiu, trebuie sa dea o semnatura. Deci bunica trebuie sa mearga cu el.

| mi25 a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu da raspunsuri gresite.

| Brizbriz a răspuns (pentru mi25):

Sorry, chiar nu am stiut ca persoana care il ia in spatiu trebuie sa mearga si sa faca hartia CHIAR la evidenta populatiei, credeam ca se face in alta parte
chiar se poate, dar nu o sa se duca nimeni sa dea banii la notar, doar ca sa nu mai mearga si la evidenta populatiei

totusi, sa iti spun o chestie, daca proprietatea apratine unei firme, atunci stampila firmei are aceeasi valoare cu notarul, stiu pentru ca am primit la un moment dat o imputernicire, si nu am avut nici o contra, ca nu am hartia care trebuie, stiu, nu e cazul aici, dar... remarc ideea happy

| mi25 a răspuns (pentru Brizbriz):

Da, cu firma este adevarat.

| mi25 a răspuns:

Doar bunica. Trebuie sa aiba actul de proprietate in original si copie. Daca nu are act de proprietate se scoate de la primarie o adeverinta ca este proprietara.

| SLexuS explică:

Se pare ca a trebuie doar parintele.