| anonim_4396 a întrebat:

Deci...trebuia sa iau locul 2 cu media 9, 87 dar acum mi-a scazut doamna directoare nota la purtare... pot sa nu mai premiu din cauza asta?sad

Răspuns Câştigător
| Dizzy a răspuns:

Nu stiu.depinde cum se calculeaza premiile la voi.media generala se aduna cu nota de la purtare.deci o sa-ti scada putin media.

6 răspunsuri:
| andreea7520 a răspuns:

Ce conteaza atat de mult premiul? happyConteaza ce ai tu in capbatting eyelashes

| myrazvy a răspuns:

Da. pentru ca media generala se calculeaza adunand toate mediile de la materii + media purtare.depinde ce medie are cel de pe locul 3.

| Diiana232997 a răspuns:

Depinde la cat ti-a scazut, dar media scazuta la purtare daca nu afecteaza acum o sa-ti afecteze pe viitor pentru ca o sa fie scrisa nota si daca nu e 10 o sa te afecteze in viitor, cat despre premiu nu credstraight face

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Nu pre cred. Poti sa ai 10 pe linie dar daca ai nota scazuta la purtare s-a dus tot.La noi unu a ramas corijent. Dar bine era si tantalau avea 3, 4, 5 rareori un 7.Si putea trece clasa daca nu avea doua puncte scazute la purtare.In cazul tau se poate sa te afecteze.Imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da nu mai ii nici un premiu cu nota la purtare scazuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ce se calculeaza?! e lege daca un elev are chiar si cu un punct nota scazuta la purtare nu ea premiu. dar media... imi pare rau dar ce ti s-a intamplat?