| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau sa ma ajutati va roogg de la o vreme ma enervez foarte repede din orice,sunt o fire tacuta,timida,calma dar ma enervez foarte repede, gandesc tot timpul pe orice secunda chiar si cand ma duc la somn adorm gandinduma la duferite chestii cum pot scapa de asta ajutati-ma va roogg dar fara psiholog sau medici sau mai stiu ceu ce... funda

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Cand citeam ce ai scris tu realizam ca ma regasesc foarte bine si eu sunt exact la fel.Pai avem atatea ganduri si trairi interioare fiindca nu le descarcam suntem tacuti si normal ca ele raman in noi.Nu cred ca e ceva anormal, suntem in viata deci trebuie sa ne functioneze creierul la cote cat mai inalte.Si eu noaptea chiar si in timpu scolii, trebuia sa ma trezesc a doua zi la 7 si eu adormeam muuuult dupa miezul noptii gandindu-ma la toate minunatiile, ma fura foarte des gandurile. laughing

| sabin89 a răspuns:

Propune-ti niste obiective care sa aiba ca efect cate o "scoatere din priza" si incearca sa le implinesti. De exemplu, o zi (24 de ore) fara sa accesezi Facebook-ul, sau TPU-ul, sau ceva de genul asta.

| Foxyyyyyyyyy a răspuns:

Incearca sa iti gasesti cateva activitati, citeste ceva care chiar sa iti placa, fa sport, intalneste te cu prietenii, sau orice altceva care sa iti faca placere si sa iti ia gandul de la aceasta problema! Sper ca te am ajutat!