| wends a întrebat:

Deci... Vreau sa-mi fac un jurnal ceva mai ciudat:p. Adica vreau desene*(dar nu stiu exact ce)*:d, vreau ideii mai spontane si mai amuzante ce as putea sa scriu, si am vazut ca mai multe jurnale au mici "secrete" scrise in josul paginii... ei Da! da-timi ideiiii pls:d >:d< ~FUNDA~

1 răspuns:
| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Pentru început, trebuie să ai jurnalul. Preferabil colorat, puţin mai gros (să scrii mai mult în el), neapărat cu lăcăţel. În jurnal scrii zi de zi, despre ce ai făcut în ziua respectivă (cu ce băiat te-ai sărutat :>, ce băiat ţi s-a părut drăguţ 8->, ce ai mai făcut cu fetele etc.) sau câteva impresii. Hmm, în josul paginii, când este nevoie, poţi face un pliculeţ mic din hârtie colorată în care să pui o bucăţică de hârtie pe care scrii "secretul". Desene... poţi face chiar tu, ajutându-te de imaginaţie, sau poţi copia câteva (căutând pe google "desene creion") cu vedetele tale preferate, cu animale. Poţi face pe marginea fiecărei pagini câte un model de genul: http://www.webdesignerwall.com/wp-content/uploads/2007/08/flower-1.jpg
http://b.dryicons.com/files/graphics_previews/flower_swirls.jpg
Dacă vrei să te mai inspiri din jurnalul meu (care este... online - blog), poţi intra la profilul meu şi îl găseşti. Deocamdată nu mai am idei dar dacă o să vină ceva sclipitor o să mă întorc.
Numai bine!
Pumpkin Pie