| 1mist3r a întrebat:

Deciii TPU am o problemastraight face.GRAVAAA.sunt cls a VIII-a si nu stiu ce sa facstraight face la ce liceu sa ma duc.sunt din piatra neamt. dar, voiam sa ma duc la un liceu mai bun cum ar fi petru rares hogas sau asachi sau in cel mai rau caz cartianu voiam sa ocolesc oarecum informatica.adica,matematica :-s dar ma gandeam dupa ce termin liceul ce facultati o sa'mi fie puse la dispozitie si dupa un job cumsecade dar, daca nu, ma gandeam sa fac la un liceu' militar, la campul lung si dupa sa vad ce fac, ca am auzit, ca se castiga f bine, ies mai repede la pensie si pensia o sa fie mare si salariu' pnm da' nu ma pasioneaza insastraight face ma gandesc ca o sa'mi fie de folos. dar in afara de asta.nu vreau absolut deloc acolo nu stiu ce sa facstraight face daca o sa fac un liceu cum ar fi alea de sus au profil uman si la rares alegeam fiologie sau stiinte sociale sau stiinte ale naturii straight face daca aleg una din astea ce as putea iesi? ca job.si facultate? MS MULT CELOR CARE MA VOR AJUTA SA MA DECID... dau funda+voturi+100000000 de multumiri fiecaruia...

2 răspunsuri:
| Blabla76 a răspuns:

Si eu sunt din piatra....am intrat unde am dorit....rares stiinte sociale.m.am duc la acest profil deoarece pot urma orice facultate

| cosimina a răspuns:

Si eu sunt in clasa a opta si toti m-au sfatuit sa ma duc la stiinte sociala sau ale naturii pentru ca as putea sa ma duc la orice facultate doresc. Si daca mergi la filo de exemplu poti merge la ce facultate vrei dar o sa iti fie mai greu. Sper ca ti-am fost de ajutor!