| anonim_4396 a întrebat:

Hei prieteni, in special cei din Piatra-Neamt....luni merg sa dau lista cu liceele la care as vrea sa merg. Am media 9.24 si as vrea sa dau pe profil real-stiinte ale naturii, ma gandeam la Hogas sau la Rares,dar dupa ultima medie de admitere de anul trecut nu as intra la nici unul...dar poate mai scad mediile. Voi ce ziceti, ce liceu sa pun prima data? Va rog, chiar am nevoie de un sfat.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Deci, cred că ai şanse de a fi admis/ă la ORICARE dintre cele 2 licee!

Vezi mediile din 2013 la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......atra-neamt

Toate cele bune.