| FumureanuLauraMaria a întrebat:

Desenez in creion. Inca nu m-am apucat sa fac portrete pe vedete dar vreau sa incerc. Dati-mi nite site-uri cu vedete usor de facut in creion sau daca se poate dirct facute-n creion.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=rc0vQkfYNjc
Da la sugestii, ai de unde sa te inspiri :)

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Faci un mare nimic dacă doar copiezi conturul de pe o poză şi apoi măzgăleşti puţin cu creionul; dacă ai de gând să faci potretele aşa mai bine nu le faci deloc, e o jignire adusă persoanelor care chiar au habar să deseneze.
Învaţă să faci construcţia portretelor, învaţă să haşurezi corect, învaţă valoraţia.
Îţi recomand cărţile lui Andrew Loomis, unde te învaţă să desenezi figura umană de la 0.

| Grigore_Cristinel_1977 a răspuns:

Cat despre portrete de vedete cauta pe you tube "how to make a face" sau "alegsadesenez.com"