| AndonAleksandru a întrebat:

Despre asta ce ziceți?
https://youtu.be/4r4P51aCNTw

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cred ca datorezi 100 de lei pentru traumele provocate fiecarui om care face greseala sa dea click pe link-ul ala si sa te asculte.

| AndonAleksandru explică (pentru johnnny123):

Păi vezi ca ai traume pentru ca ai dat click. Ia si le rezolvălaughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Noi intelegem cat suferi, dar chiar ne urasti in halul asta?!? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca rapp nu ți se potrivește acest gen muzical, nu ai timbru vocal, Melisme, cânți fals nu ca unele vedere ar canta mai bine cu autotune și alte alea. dpmdv nu o sa poți sa cânți acest gen niciodată, țiganii au în ADN sa poată canta asa ceva tu sub nici o forma. Rapp e singurul gen ca ți s-ar potrivi dar și aici e nevoie de multa munca.cu vocea asta nu impresionezi pe nimeni eventual se golește de tot TPU cauzând traume ireversibile aici cât și pe lumea cealaltă. Deci exersează vocea ca să te apuci de rapp nu muzica de înmormântare. Sănătate multa mamei tale.

| AndonAleksandru explică (pentru anonim_4396):

Sincer eu chiar nu bag țigani in treaba asta cu cantatul. Sunt romani in Romania cunoscuți ca si cântăreți. Sunt țigani care nu au voce absolut deloc, ca daca toti țigani ar avea ADN-ul asta cum spui tu ar fi Romania plină numai de vedete țigănești. Sa iti dau un exemplu, BDLP este român, si este cunoscut în toata Romania ca cântăreț. Nu ca ar avea cine stie ce voce de F.S dar uite ca si asa este foarte apreciat. Si sunt multi alți, în caz că tu stii ca toti sunt țigani. Cu asta am vrut sa spun/sa te fac sa înțelegi ca nu doar țigani sunt făcuți pentru cântat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndonAleksandru):

Ma refeream la manele nu la alt gen muzical și asa e, nu toți țiganii știu sa cânte manele.tu ce ai cantat a fost o manea și din punctul meu de vedere nu ești făcut pentru asa ceva, după cum vezi îți spun mai mulți asta nu doar eu, ști vorba aia când îți spun mai mult ca ești beat te duci și te culci.canti ceva ce nu ți se potrivește, cânți fals asta e părerea mea, de aceea ți am recomandat sa cânți rapp, nu ai timbru vocal sa poți canta altceva, nu ai pregătire, nu cunoști notele, ai nevoie de canto. Din câte știu 50 de lei e ora de canto, eu am găsit și cu 30 de lei.nu ai acele inflexiuni îți lipsesc cu desăvârșire dar când înregistrezi nu mai înregistra cu telefonul. Oricum penal nu ești la cantat dar ai nevoie de canto de multa munca și îți recomand să cânți ceva care sa de a un vibe mai happy nu asa trist ca și asa romanul e bătut de soarta.pai nu sunt doar ei și Costi canta bine manele, dar pe mine vocea ta ma duce în zona aceea manelista și nu te prinde nu ești făcut pentru asa ceva, dacă mai ții minte ți am recomandat muzica folclorica dar am auzit ritmul cum cantai la penultima înregistrare care era de tot rasul și am considerat ca poți avea potențial în rapp nu în muzica de jale. E părerea mea dacă nu ești de acord e ok dacă ești la fel. Poți merge la în profesor de canto și sa întrebi domne ce gen muzical mi s-ar potrivi și as vrea sa iau lecții de canto.tu trebuie sa înțelegi ca unii se nasc cu talent unii au ajuns prin multă muncă, adică multe ore de canto, enorm de multe, iar tu nu te regăsești printre cei norocoși. Toate cele bune. Eu ți am dat în sfat.

| UnDiavol a răspuns:

Ba nu Cânți rău deloc ai evoluat ceva la primele dou nu era cine știe ce la al 3 ai cântat bine

| Ciscodus a răspuns:

Multumesc, mi-ai dus urechile intr-un paradis muzical prin intermediul vocii tale angelice.