| FuckYouAll1997 a întrebat:

Di' ce o mare parte de persoane critică rockerii,metalistii,punkerii, etc? Fundă răspunsului care o sa mă lămurească. straight face

Răspuns Câştigător
| Anonimă1666 a răspuns:

Pentru că-s proști, d-aia critică rockerii. Adică de ce dracu lumea ne critică pentru că ne îmbrăcăm ''indecent''? După ce că ne înjură, se mai miră de ce unii dintre noi suntem agresivi. Bine că, cu noi au ceva, dar de ce nu se pun să critice cu***le ce umblă mai mult dezbracate decât îmbrăcate pe stradă? Și ce dracu au cu muzica pe care o ascultăm? Pe maneliști de ce nu îi critică? Persoanele ne critică fără a ne cunoaște și se uită la noi ca la Cristos când ne vad pe stradă, parcă am fi nu stiu ce creatură. Suntem și noi oameni, nu animale. Toti oamenii au dreptul sa fie de ce religie vor..Majoritatea persoanelor zic ca rockerii sunt satanisti, când o mare parte din ei sunt atei. Da, sunt și sataniști, dar care e problema? Fiecare cu religia lui, nu e treaba străinilor ce religie am eu, tu sau oricine altcineva. Uneori ne mai trezim să ne injure un mucos de 9-12 ani. atunci normal ca ne enervam și procedam in functie de cum suntem. Ori ignoram, ori injuram, ori recurgem la violenta. Eu sincer, urasc copiii de la 10 ani in jos din anumite motive. Intelegi? Oamenii zic ca noi suntem aia rai, dar ei nu stiu din ce motive noi suntem asa. Ce am spus aici e pe scurt, ca nu vreau sa fac un roman aici. Sper că te-am lămurit.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Anonimă1666):

Prin vestimentatia voastra, copii, ofensati persoanele cu adevarat religioase care cred din adancul sufletului in Dumnezeu.nu sunteti voi cei deranjati, ci cei ce deranjeaza.
nu critica nimeni rockerii decenti.adica cei ce n-au scris pe tricou "YES, SATANAAAA" si chestii sfidatoare la adresa unei alte categorii sociale.
Pe mine ma ingretoseaza fetele/femeile care au pierce-uri in limba, in nas sau in sprancene.In schimb, sunt foarte atras de rockeritele ce se imbraca decent.

| Anonimă1666 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu toti sunt asa. adica nu toti au pe tricouri chestii de gen.''YES,SATANAAAAAAA'', nu toti au piercie-uri. De exemplu, eu nu am nici unul. Eu sunt judecata de lume pentru ca ascult rock/metal si ma imbrac in haine negre, dar nu e treaba lumii cu ce ma imbrac eu. Daca nu e bine sa port ce haine vreau eu, de ce lumea nu critica si pitipoancele ce umbla aproape dezbracate pe strada? Asta e bine pentru copii?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Anonimă1666):

In cazul acesta este o problema cu oamenii care judecawinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimă1666):

Doar ca te imbraci in negru nu cred ca iti zice nimeni nimic. daca ai pe haine o poza ca cel care a pus intrebarea atunci da, religiosii or sa sara de c&ur in sus.

| Anonimă1666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu port haine cu desene sau mai stiu eu ce poze,port tricouri negre,normale. Am breton pe o parte si port bratari cu tepi si cruci, de machiat nu ma machiez, dar asta nu e treaba lumii. Da, lumea ma critica doar pentru ca umblu in haine negre si ascult rock, imi spun ca sunt satanista pe cand eu sunt atee. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimă1666):

Asta e ce sa ii faci. nu trebuie sa te doara mult de ce zic altii. multi ma fac ciudat ca ascult muzica clasica, asa ca nu am pretentii la nimeni.

| Anonimă1666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi normal, in ziua de azi nu esti prea apreciat daca nu asculti manele sau daca nu esti o curva cu tate si c*r.

31 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sincer, nu sustin pe nimeni din cei care critica alti oameni, dar cateodata chiar se impune. Unii rockeri sunt ok, oameni normali, baieti de treaba. Am prieteni asa. Stilul pe care il adopta genereaza cateodata cateva glume nevinovate, dar cam atat. Nimeni nu se supara. De cealalta parte, insa, exista rockerii si metalistii si ce dracu or mai fi ca nu cunosc "rasele" astea, care arata si se comporta ca ultimii oameni, ca niste trogloditi. Cu nenorociti care se imbata si fac atatea si atatea sau care isi baga in vena sau trag pe nas si se comporta ca niste salbatici si sunt nespalati de 2 saptamani si miros de la o posta nu pot fi de acord. Cu rockerii care pun monopol pe Vama Veche nu sunt de acord. De asemenea, urasc handicapatii care catalogheaza un om dupa genul de muzica pe care il asculta si care se cred superiori, de parca rock-ul asta ar fi nu stiu ce muzica divina. Nu sunt de acord nici cu oamenii care merg pe strada pe langa un rocker si susotesc: "ia uite-l si pe ciudatul ala" sau cu tiganii care se leaga de ei fara motiv.

| RAY a răspuns:

Cei care nu sunt ca noi sunt impotriva noastra

| KamaSutra a răspuns:

Fiindcă nu știu ce e aceea muzică de calitate

| PsihopatX3 a răspuns (pentru KamaSutra):

Pe bune? Muzică de calitate? ce mesaj îți transmite acea muzică?
Asemenea aberații puteau fi spuse doar de o copilă.

| gemeni6226 a răspuns:

Pentru ca au alte gusturi muzicale si de comportament.Si nu au destula cultura generala pentru ca atunci ar cunoaste proverbul latinbig grine gustibus et coloribus, non disputandum. (Gusturile si culorile nu se discuta). Fiecare are libertatea sa-si traiasca viata asa cum ii place pina cind nu raneste pe nimeni.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Pentru ca se imbraca indecent.Normal ca te critica atunci cand te vad imbracat in tricouri cu pentagrame, pierce in limba si in spranceana si alte minuni.
E ca si cum te-ai duce in spatele cuiva pe strada, i-ai trage mare par in cap si te-ai intreba dupa:"dar de ce a cazut jos?"

| Duucu a răspuns:

Asa cum voi aveti voie sa abordati "stilul" asta, asa altii au voie sa va critice.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca rockerii tineri si poseri sunt niste mizerii care se cred superioare pentru ca nu asculta "muzica generatiei lor". Ai un username ostentativ, bifat. Scrii ca un taran ca, de, rockerii sunt tarani cool, bifat. Pui clasica intrebare "de ce rockerii sunt dispretuiti?", bifat. Ok, esti super mega rocker, frate. Bravo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Săracii rocări bă... cum îi critica oamenii ăștia răi care nu îi înțeleg...
Mi se rupe, chiar mi se rupe... sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

oamenii critică orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu-i critice cand majoritatea fumeaza, se drogheaza, injura, sunt agresivi si se roaga la satana?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca lumea s-a invatat aiurea de la religiosi sa spuna ca rockeri sunt satanisti, majoritatea care i-am intalnit erau atei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Totuna. Cum sa nu-i critice, cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh. eu am vazut destule punkarite care aveau toate culorile in cap si mergeau cu ghiozdanul pe jos, il taraiu dupa ele laughing. m-am obisnuit sa nu bag in seama oameni de genul.

cum adica totuna? eu daca sunt ateu inseamna ca imi omor pisica si ii beau sangele? asta e prostie adevarata, stii tu. tu ca religioasa te mai miri ca ateii te critica cand zici prostii de genul laughing ce naiba

| Anonimă1666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Satanistii-s satanisti si ateii-s atei. -_-
Punkeritele sunt punkerite,rockerii sunt rockeri,metalistii sunt metalisti,emo sunt emo,etc. -_- Toti prietenii mei care bineinteles ca sunt rockeri,nu sunt satanisti. Da, sunt si care fumeaza si se drogheaza, care injura si care sunt agresivi. Ok, deci, in primul rand. OAMENII CARE NU ASCULTA ROCK NU FUMEAZA? Multa lume fumeaza. -_- De drogat..nu toti fac asta, dar doar rockerii se drogeaza? straight face De injurat injura TOATA LUMEA, chiar si copiii mici injura in ziua de azi. Eu mergeam pe strada si se trezeste unu' mic sa ma injure, asa ceva e normal? straight face Si de ce dracu crezi ca sunt agresivi? Din cauza oamenilor, ca ei nu sunt agresivi fara motiv. Oamenii ii injura si ii critica pentru ca sunt cum sunt. -.-''

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimă1666):

De ce ma ia toata lumea in serios azi? Ia-te mai bine de Sociopat ca v-a numit mizerii!

| Anonimă1666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai,''te-am luat in serios''. Nu ii zic nimic lui Sociopat,nu am cu ce sa ii raspund. Sunt multi ce spun ce a zis el, dar toti rockerii sunt un fel de ''poseri'' la inceput, nu stiu cum sa zic. In fine, aici nu era vorba despre Sociopat, ci despre tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimă1666):

Mda, se pare ca nici macar acum tu nu te-ai prins ca dadeam raspunsuri la misto dar probabil ca asta face parte din unul din ritualurile satanice ale rockerilor.

| Anonimă1666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur,raspunsuri la misto. Atunci de ce ai spus acum ca ''asta face parte din unul din ritualurile satanice ale rockerilor''? laughing Ce răspunsuri inteligente, astea nu prea seamana a ''raspunsuri la misto'', drăguță.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimă1666):

Acel moment cand realizezi ca persoana cu care stai la taclale este mai proasta decat credeai. Inca un motiv sa fac misto de rockeri, thx.

| Anonimă1666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne..copilă de 12 ani, clar. Fă mișto de mă-ta, că a dat naștere la o panaramă. Pitipoanca mică. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sunteti satanisti, emo, disperati de atentie, mizerii, spanchi, drogati cu prostie si lista continua smug
Pot avea a doua fundita?

| PsihopatX3 a răspuns:

Sunt cam indiferent de ce fac ceilalți dar... da-ți un exemplu prost copiilor deoarece sfidați legile decenței.

| Dumitrelcarabacar a răspuns:

Am o problema, de fapt nu stiu daca e problema sau efect secundar al tratamentului pe care il urmez, de ceva vreme, de cand m-am despartit de iubita mea am inceput sa intretin relatii sexuale cu mai multe partenere, majoritatea punkerite, ideea e ca au niste norme de igiena ciudate, un prieten mi-a spus sa ma dau cu apa oxigenata pe penis dupa ce fac sex si asa am facut, dar de la un timp a inceput sa mi se faca blond parul pubian. Intrebarea mea este : e vreo boala cu transmitere sexuala sau e de la apa oxigenata. Nu m-am protejat cand am intretinut relatiile sexuale. Ce ma sfatuiti?