| Calinizvoru a întrebat:

Din ce a creat Dumnezeu lumea? Nu trebuia el sa extraga de undeva imaginatii? De unde sa creeze el lumina daca el n-a vazut lumina? Cum poate un creator sa creeze ceva fara sa fi vazut nimic inainte? Din intuneric a creat Dumnezeu lumina,se poate? Nu e Dumnezeu un om care a vazut lumea inexistenta din jurul lui si a dat nume luminii,pamantului etc? Atentie,eu zic,nu a creat oare oamenii lumea psihica din lumea materiala si spatiala si asa s-a format creierul? Ce e lumea spatiala, nu e doar o substanta din care poti crea orice la nivel mental?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu ai citit biblia aia e, daca citeai aflai.Si Dumezeu a facut lumina,si a vazut dzeu ca lumina e buna laughing asta ce arata,ce iti zice? Pt mine arata ca el facea lucruri la plesneala,vedea dupa ce facea ceva daca e bun sau e rau. Poate cine stie cate chestii naspa a facut,dar nu le-au mai scris astia cu biblia,nu la mai contorizat nimeni,cum sa spui ca Dzeu facea lururi naspa nu? Asata da naspa la clienti, scuze la cum le mai spune enoriasi.
Daca oamenii creau lumea spirituala, ca asta voiai de fapt sa spui din cea matariala, deci indiferent de care parte privesti aia trebuiau sa aiba creier deja laughing altfel nu vad cum oamenii fara creier puteau imagina lumea spirituala din reala. Dara asa este lumea spirituala este imaginata din cea materiala, doar ca asta o stie oricine, tu ai facut zacusca pe aici se pare.
Lumea spatiala cei aia? Pfff man cam grele chestiile astea

| Steregoi a răspuns:

Materia e energie concentrata. Începe si tu cu începutul si nu cu omul.

| CelCarePriveste a răspuns:

La astfel de intrebari nimeni nu poate raspunde cu exactitate din pacate. Practic, tu intrebi ceva similar cu de ce se nasc baieti si fete

Răspuns utilizator avertizat
| CelCarePriveste a răspuns (pentru Calinizvoru):

Da,ca se poate alege intr o oarece masura sexu copilului. Intr o oarece masura, dar tu n ai inteles intrebarea mea fara raspuns. Eu am intrebat de ce se nasc baieti si fete si nu dinozauri

| relian a răspuns (pentru Calinizvoru):

laughing asta unde ai invatat-o la gradinita laughing sau ai citit basme, dar nici acolo nu spun balarii de astea

| rexiomaria a răspuns (pentru CelCarePriveste):

Se nasc baieti si fete pentru ca natura vrea sa exista, si ca sa exista in continuare trebuie sa se reproduca(iar in mod natural masculii se imperecheaza cu femelele pentru a se reproduce), nu e ceva greu de raspuns...