| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza/cauze ar incepe Al Treilea Razboi Mondial?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sant motive pentru asa ceva

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Și atunci de ce se vorbește? Poate va începe cand va fi atacata coreea de nord

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e bani platiti pentru propaganda falsa

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ar incepe. Dar daca ar trebui sa inventam noi ceva... as zice probabil descoperirea a ceva revolutionar si nu ar vrea sa imparta lumea.

| J0B0MAT a răspuns:

Din ce cauze au început şi celelalte: sete de putere, bani, orgolii duse până la extreme, adică idioţenie nelimitată.

| oglindasultanului a răspuns:

Ca nu poate controla o mare parte din populatie si da drumul la razboi sa-i puna la punct

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil conflict important in viitor(dar nu mondial) e o eventuala invazie a Taiwanului de catre China. Cat despre Corea de Nord. nici o schimbare
Un razboi mondial este improbabil datorita bombelor nucleare. Nu mai e ca odata cand vroiai sa te ei la tranta cu vecinii si faceai un razboi, orice razboi total duce la optiunea folosirii nuclearelor care au efect global... iar in final indiferent cine triumfa are de pierdut enorm.