| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Din ce in ce mai multi adolescenti au probleme in familie din cauza lipsei comunicarii, probleme sentimentale pentru ca pun suflet in relatii inca de la varste mici si sincer nu inteleg de ce? De ce exista distanta asa mare intre generatii si de ce vor copiii sa fie maturi cand cei mari vor sa fie copii? straight face Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Anita20Peace a răspuns:

Da.din cauza lipsei comunicarii... dupa parerea mea parintii trebuie sa-ti fie prieteni mai intai si mai apoi "parinti"! poate din cauza asta s-a si facut un zid intre copii-parinti(frica de ce-o sa zica parintii de lucrul x sau y).
Numa'bine!