| RAY a întrebat:

Disonanţa cognitivă.

Hai sa va explic, de exemplu un ateu crede in fantome =sunt doua gandiri opuse
avem una lipsita de credinta si una bazata pe credinta, voi ce gandiri opuse aveti?

1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Eu nu am gandiri opuse ca sunt un nonsens! Cine are asa ceva, nu e in regula cu el.

Ateul nu crede in religie, in dumnezeu, dar nu inseamna ca nu crede in extraterestrii si altele, sunt doua chestii diferite. Deci nu se stie daca-s gandiri opuse.