| anonim_4396 a întrebat:

Divortul dintre Berlusconi si sotia sa, il costa pe acesta 3.500.000 de euro pe luna plus o casa.
Daca stau bine si ma gandesc, cu acesti bani traiesc aproape 100 de ani, cheltuind 100 de euro pe zi!
Ce pusca mea face zdreanta aia cu atatia bani?

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Criticule, de cand e lumea lume, unii au trait in bogatie, altii in saracie. Dar daca-ti inchipui cumva ca fericirea a avut preferinte si a insotit banii, te inseli amarnic.Si bogatii pot fi nefericiti asa cum si printre cei ce traiesc in saracie fericirea exista.Problema e de atitudine.In ceea ce ma priveste eu nu invidiez pe nimeni, pretuiesc in egala masura caracterul omului, fie el sarac sau bogat, fiindca consider ca adevarata valoare a unei fiinte umane este personalitatea sa.Cat despre existenta, m-am deprins sa fiu multumita cu starea in care ma aflu, atata vreme cat aceasta este una decenta si e rezultatul muncii bratelor si mintii mele.Si totdeauna ma rog asemenea Sfantului Pavel:"Ni-mi da, Doamne, nici saracie, nici bogatie, da-mi in fiecare zi painea care-mi trebuie". Si daca se intampla sa-mi permit o vacanta pe Mediterana sau pe Ceahlau, s-ar putea sa fiu mai fericita decat o femeie care traieste in palate si poate oricand avea tot ce-si doreste. Bucuria mea ar fi mult mai mare decat plictiseala ei.Asa incat eu consider ca fiecare situatie are aversul dar si reversul ei.Numai bine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vezi de ce uneori e bine să fii femeie?!
Oricum, Berlusconi a fost mult mai zdreanţă decât nevastă-sa aşadar divorţul e justificat. Partea cu banii, însă, este cam de porc, asta-i drept.

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightLady a răspuns:

"Zdreanta" aia e una desteapta, bravo ei. Dar cum zicea si altcineva adevarata zdreanta e Berlusconi.
Scumpul ei sot a facut-o doar de rusine cu aventurile sale extraconjugale, acum sa plateasca.

identitate
| identitate a răspuns:

Ai cam gresit cifrele.In plus, zdreanta e Silvio Berlusconi, in toate sensurile posibile, nu doar ca sot.Fosta lui nevasta e o adevarata doamna.Nu vorbi fara sa stii despre ce si cine e vorba si ca sa te afli in treaba!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce o numesti zdreanta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Altii se multumesc cu 100 de euro pe luna(neincluzand plata facturilor).
Sa mai zica cineva ca oamenii sunt egali, ca cei care n-au bani nu muncesc. Poftim! In cazul de fata, femeia are viitorul asigurat, munceste mancand si bucurandu-se de placerile vietii. Pensionarii, care au muncit o viata intreaga, se multumesc cu o pensie de 400-500 de lei. Aaa, acum le-o mai si micsoreaza, ca prea traiau bine!