| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

După operația de unghie incarnata te doare tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Eu îți zic sa calci pe celălalt picior câteva zile când te duci la baie și când te plimbi prin casa, ai grija sa nu forțezi degetul cu problema, știu, e o situație neplăcută.Ai grija!

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Te va durea o zi doua, pe mine așa m-a durut anul trecut, dar îți va trece.Mult succes!

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Floreenofficial):

Și e normal sa vad sângele prin bandaj?

| Floreenofficial a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Sa înțeleg că deja te-ai operat? Pai nu e prea normal, data viitoare zi-le sa te bandajeze mai mult.

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Floreenofficial):

Când am văzut sângele m-am speriat, ce sa fac acum? Trebuie sa îmi fac griji?

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Floreenofficial):

Mi-e frica mai ales acum ca am văzut sânge. Oare sa îmi fac griji?

| Floreenofficial a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Eu îți zic sa calci pe celălalt picior câteva zile când te duci la baie și când te plimbi prin casa, ai grija sa nu forțezi degetul cu problema, știu, e o situație neplăcută.Ai grija!

| GdX a răspuns:

Depinde de pastilele pe care le iei. E normal sa simti o mica durere.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu prea tare, dar durează o vreme.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Pe mine nu m-a durut aproape deloc. Simti un mic disconfort chiar dupa operatie, dar dupa nu mai simti nimic. Depinde de la caz la caz. Însanatosire grabnica! happy