| Burloiu_Cosmina_1987 a întrebat:

Doresc sa adopt un catelus beagle/dalmatian in varsta de 1, 2-6luni mascul sau femela in apropierea judetului PH/B. Id: cklauddiu

1 răspuns:
| Pufuletica98 a răspuns:

Nu poti sa iei un pui care sa nu aiba cel putin 2 luni pentru ca in perioada care e intre o luna si 2-3 luni mama ii educa, ii invata cum sa se comporte si ce nu trebuie sa faca, care sunt limitele de care nu trebuie sa treaca si apoi trebuie sa fie intarcati de cel care a asistat la nasterea lor.Sa nu cumva sa faci greseala asta pentru ca altfel vei avea un caine cu probleme de comportament si nu vrei asta. Iti sugerez sa consulti un site in caz ca esti la primul caine si nu ai experienta.Mult noroc, e o experienta pe care nu o poti uita chiar daca te doare cand il pierzi...