| anonim_4396 a întrebat:

Dragii mei admini, dragi. Eu stiu foarte bine cind trebuie sa scriu cu litera mare sau nu, cind sa pun virgula sau punct, etc. Inca o data merci beaucoup, darigii mei admini, pentru grija voastra parinteasca, de a-mi spune cind sa scriu cu litere mari sau mici si de a-mi da lectii de gramatica. Fara voi as fi fost semianalfabet. Sint foarte bucuros ca nu pot scoate in evidenta o remarca... sint foarte bucuros ca nu pot "intari" o fraza folosind litere mari (pe care daca o rosteam, aveam mai multe posibilitati de a o scoate in evidenta, nu-i asa?). Sinteti geniali dragii mei admini big grin Din tot internetul asta mare, nu am mai vazut asa ceva. Peste toti sint agramati care-ti zgiriie creierul cu prostia lor, da' n-am vazut adminii sa vina cu idei geniale.
P. S. Ma gindesc si eu ca prostu, acum poate v-am suparat si-mi stergeti si contul, ca doar cine administreaza site-ul e un mic zeu local, bla bla bla si bla bla bla big grin

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa inteleg ca nu ai putut posta? pana acum nu mi s-a intamplat. am sa incerc sa fac cateva greseli sa vad daca ma lasa... Oricum s-a vorbit atata despre corectitudinea gramaticala incat... Unii pro, altii contra - dar vad ca s-a lamurit problema. Cat de cat corect gramatical trebuie sa scrii ca sa poti publica.

34 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Vezi, de cand te-ai suparat tu, deja s-a modificat site-ul acum cand dai raspunsul iti apare texul intreg si daca vrei sa-l reeditezi sau sa corectezi eventualele greseli, o poti face. Sunt destui agramati dar tu nu te numeri printre ei, asa ca nu trebuie sa iei pe suflet recomandarile Admini-lor cum le spui tu, pentru ca ele sunt date doar pentru cei care au auzit despre limba romana, dar nu prea stiu sa scrie in romana. Tinerii, pentru ca se grabesc si scriu aproape codificat, iar altii pentru ca, n-au prea multa scoala. Acest site fiind pentru toti, trebuie sa citim doar ce ne priveste pe noi si nu si pe altii carora le "suna" randurile respective. Fii calm pentru ca altfel vei face riduri si nu te avantajeaza.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si eu am patit asa ceva, dar nu ma mai mira nimic, de luni dimineata pana marti seara nu am putut raspunde la intrebari, asta nu s-a vazut desi s-au postat intrebari in acest sens.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Vreau si eu o vecinica, asa, cu simtul umorului!

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nu remarcasem, asa ca mi-am exprimat dorinta fara intentii ascunse laughing

| moonY a răspuns:

"Eu n'am putut scrie 2cifre unei tipe care vroia sa afle cate kg trebuie' sa aiba laughing si modificam la fiecare respingere a raspunsului.adaugam inca o litera.era prea putin, mi'l respingea.mai adaugam o litera...pana i'am scris un basm intreg"
n'am amnezie, stiu ca ti'am mai scris asta odata, dar nu pot la ora asta sa concep alt raspunshee hee.oricum.ideea e aceeasi: TE SUSTIN!
merge?
a mers! n'ai inteles maaai...ca sa ti se permita sa scrii 7 litere cu caps lock, trebuie sa aberezi putin, cam cat o pagina, cu litere d'astea mici.ca sa nu doara ochii pe ceilalti!

| moonY a răspuns:

Bro..pai tocmai d'aia apar stresantele intrebari:
"publici?" sau "editezi?"
sa privesti textul in ansamblu..si sa ai posibilitatea sa editezi.

| moonY a răspuns:

Cred ca ai ajuns in top ca o consolare asa.sa nu te mai revolti, sa topai prin casa de fericire si sa uiti de.admini.idei generale.restrictii.bla bla.

| moonY a răspuns:

D'aia mi se zdruncina casa? credeam ca'i cutremur

| moonY a răspuns:

De obicei stateam deasupra ta

dar acum, da, am apartamentul ala de sub al tau

| moonY a răspuns:

Vali..vecini suntem.de tpu.ne desparte 1RANK

| moonY a răspuns:

Dedesubt nu vrei?
rolling on the floor

| moonY a răspuns:

Si daca ma plictisesc. ce? doar n'oi fi tu singuru' meu vecin

| moonY a răspuns:

Vali si eu tot fara intentii ascunse ti'am raspuns
rolling on the floor

| moonY a răspuns:

Da dar le'ai dezvaluit, nu mai sunt ascunse.acum ce o sa faci cu ele? rolling on the floor
noapte buna.va las sa fiti singuri.singurii vecini. aveti grija de voi.

| anonim a răspuns:

@raluca.TPU,ro-daca ai pune si tu o poza aici pe site, si daca se poate si topless, atunci cu siguranta ca si tu ne-ai fi draga.acum nu vreau sa intelegi ca nu te-am iubi, insa este o dragoste platonica. laughing

| anonim a răspuns:

@bro-mai, eu faceam referire numai la raluca, insa stii de ce? pentru ca ea intotdeuna se fereste de ''ironiile''noastre, si ma gandeam ca ne poate ''ironiza''mai pe intelesul ei. rolling on the floor

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Nu va ambalati degeaba... posibil sa fie eraore de algoritm sau ceva similar prin codul siteului. Nici mie nu mi-a luat din prima anumite raspunsuri sau intrebari. Si chiar erau corecte gramatical tongue

| clara a răspuns:

Bro, inainte de "etc" nu se pune virgula big grin. stiu, stiu. e de la oboseala.vad ca era ora 2hee hee

| clara a răspuns:

Da Bro.am apucat sa citesc happy. Si eu mai patesc de-astea. vb ta - oameni suntem... Dar vezi ca daca te duci totusi la rasp tale, tot mai ai posibilitatea sa editezi.pana nu ti le publica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uach iu sai? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh, desigur mai apar si erori de tastare, care sint inevitabile. Mai manici litere s-au le schimbi locul, totusi erorile de tastare nu au legatura cu subiectul nostru. Ele se datoreaza nu numai vitezei de scriere, sau oboselii, ci si faptului ca fereastra in care scrii este prea mica si nu poti arunca o privire de ansamblu asupra textului. Urmarirea si corectarea lui devenind fireste anevoioasa. Lucrul asta a fost semnalat de mai multe persoane. Desigur fara efect big grin Cit ma bucur big grin Bla bla bla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rahat, hai ca-s obosit si vad ca dau rateuri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, acum cind am vazut intregul text, am descoperit si niste greseli, normal nu? Ca doar dupa ce il postezi, poti citi tot textul, fara sa te chinui in rahatelu' ala de fereastra? Spanak, ca sint plin de draci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ha ha ha. Da' tot e ceva, vad ca-s ce-l mai amuzant. Ha ha ha tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da Moony, sar in cap de fericire rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moony tu erai vecina de sub mine? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai misto si deasupra Moony, eu nu ma supar laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Moony cum vrei tu, schimbam mereu sa nu ne plictisim laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu Moony, mai e si ValiMocanu dar el nu are intentii ascunse ca mine devil