| Nitunitu a întrebat:

Dragii mei, am o intrebare pe cat de tampita pe atat de inteligenta.

Ne nastem, mergem la scoala, devenim adulti, facem copii, imbatranim si mergem in alta parte intr-un final.

Pana aici e bine, acesta este cursul vietii, dar simt ca ceva lipseste, ceva maret.
Si nu ma refer la a lasa ceva in istorie dupa existenta noastra pe pamant.

Noi omenirea am intrat intr-o noua dimensiune si o noua era si avem fiecare simptome diferite.

Simte cineva ca are o misiune pe pamant ca si mine si nu stie inca ce este?

Acum 500 de ani nu existau avioane si acum mergem cu ele. Cineva a avut misiunea de a face o carcasa de aluminiu sa zboare si sa duca oameni dintr-un loc in altul.

Daca intelegeti intrebarea dati-mi un raspuns cu ce simtiti voi ca aveti ca misiune pe pamant. Poate nu sunt singurul care simte asa ceva.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om, prin simplul fapt ca exista poate aduce schimbari foarte mari, chiar si fara sa-si dea seama vreodata de chestia asta. Daca iti dai seama care e misiunea ta, cu atat mai bine, dar daca nu, sa fii sigur ca asta nu inseamna ca te-ai nascut degeaba.

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da, misiunea mea e sa-mi depasesc numarul de litri de vin bauti pe fiecare zi.

E bine ca simti, dar trebuie si sa muncesti, nu sa crezi ca o sa-ti vina o idee geniala peste noapte.

Sincer, eu simt ca pot sa fac orice si de fiecare data cand vreau ceva reusesc.

Dar acum vreau un singur lucru si imi e mai greu ca niciodata, dar nu ma dau batut, totul tine de incredere.

| RAY a răspuns:

Desigur ca fiecare avem o misiune sa ne reproducem si sa facem ceva benefic pentru specia noastra, misiunea mea este sa descopar mintea umana si sa ajut cum pot prin asta, asta ma pasioneaza

| Nitunitu explică (pentru RAY):

Te referi la telepatie, telekinesys, aerokinesys si altele?

| RAY a răspuns (pentru Nitunitu):

Hipnoza,efectul placebo, cunoasterea comportamentului uman etc

| Nitunitu explică (pentru RAY):

Astea sunt usoare... incearca telekinesys, sa vezi acolo cum iti autoeduci mintea

| Deaad a răspuns:

M-an nascut ca sa traiesc. Misiunea mea e sa traiesc, daca ar fi sa fac ceva maret, o sa fie, dar nu asta e scopul vietii.