| andreieftenie42 a întrebat:

Dupa 20 ani sa stai asa la baut nu vi se pare penibil in loc sa ai scopuri in viata si sa te tii de ele? bine o data la an de 1 ianuarie merge dar atat, restul pierzi mult timp.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbind strict din studii 80% din cei care consuma alcool abuziv sunt cei cu rani sufletesti adanci, traume, depresii, etc. Doar 20% consuma din pura prostie si ajung dependenti, mai sunt si cei ce mostenesc genetic dependenta de alcool dar astia sunt 1-2%.