| Joker3134 a întrebat:

Dupa cat timp credeti ca va deveni cancerul o boala care se va putea vindeca? Si cat credeti ca o sa coste?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cancerul nu e o boala, ci o denumire colectiva pentru sute de boli diferite, cu cauze diferite si care nu se pot trata in acelasi mod.

| Freya1 a răspuns:

S-a facut tratament pentru hepatita c, iar cu ajutorul lui mama a scapat.
Daca pentru o hepatita c un tratament costa in jur de 10.000 de euro nu stiu ce sa zic de cancer.Chiar daca esti sigurat si cheltuielile le suporta statul, cu cat este mai scump tratamentul cu atat sunt mai putini oameni ce vor intra pe lista.

| Lioana a răspuns:

Si acum se vindecă dacă se intervine la timp.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dintotdeauna a putut fi vindecat si este gratuit; dar asta se face doar prin puterea credintei in faptul implinit! UPS. Am spus Credinta. A nu se intelege ca-i vorba de ineptiile religioase; doar credinta individului care este bolnav, credinta fara umbra de indoiala ca afectiunea lui dispare.

| Kogaion a răspuns:

Am vazut recent ca o femeie cu faza terminala de cancer mamar, a fost vindecata prin imunoterapei. Acum e greu de spus cand va deveni oficial cancerul o boala care se poate fi vindecata complet sunt si alte interese la mijloc(financiare). Cancerul este o boala care aduce anual in conturile coporatiilor farmaceutice peste 200 de miliarde de dolari, deci cam s-ar prabusi intreaga industrie daca s-ar putea vindeca aceasta boala. Dar sa speram ca, ca si in cazul Hepatitei C, va iesi un tratament complet.

| Cristine9595 a răspuns:

Nu se stie.

| Cristea468 a răspuns:

O să coste: mult
Timpul în care se va găsi un leac va fi probabil în : 10 ani maxim
Da nu în România în altă țară cu siguranta