| anonim_4396 a întrebat:

Din păcate, știința încă nu poate ști dacă cancerul va deveni o boală vindecabilă. În zilele noastre, din fericire, progresele continue fac ca această boală teribilă să fie din ce în ce mai tratabilă, iar rata de supraviețuire a pacienților cu cancer crește.
Întrebarea este:
Credeți să vom găsi un remediu pentru cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Cancer=100 boli diferite. Unele sunt usor tratabile, altele sunt greu tratabile, iar la altele decesul rapid este garantat.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Un exemplu de tratament experimental: un virus preluat de la maimute a fost modificat genetic astfel incat sa omoare celulele canceroase de la oameni. Pacientului inainte de a-i fi injectat virusul ii este redusa mult imunitatea (atfel virusul va fi omorat de sistemul imunitar). Virusul este injectat, isi face treaba, pe urma sistemul imunitar este readus la normal. Asta a oferit vindecari intr-adevar "miraculoase" in cazuri considerate altfel fara speranta.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Iar regimurile alimentare cand ai cancer=frectie la picior de lemn.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Sa-ti dau alt exemplu: tatal meu vitreg are cancer la vezica urinara de circa 20 ani. Aproape in fiecare an este operat si spalat cu citostatice. In rest nu are nicio problema cu cancerul respectiv, mai degraba fiindca e bolnav de inima si de parkinsonisme.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu inteleg de ce afectiunile serioase sunt tratate cu superficialitate, dar nu ducem lipsa de Poindexteri care au abilitati in a inventa microprocesoare de la 10 nm la 6 nm de la 6 la 3nm (aici nm inseamna nanometri, a nu se confunda cu Newton metrul), de la ecrane curbate la ecrane super plate de la ecrane pe perete la holograme pe perete, de la farfurii zburatoare la masini zburatoare, orice realizeaza tehnologic insa ce este vital nu.
Pentru mine 1000 de savanti nebuni care tin in picioare IT-ul mondial nu fac cat 1x N. Tesla sau 1x Edison, daca va intrebati de ce? ca nici cei enumerati de tine (n.r. mine aici) nu au adus descoperiri direct in stiintele medicale! Pentru ca cei 2 enumerati de mine au adus imbunatatiri calitatii vietii si au lasat ceva de mare importanta, insa cei care au facut din laptopul de 3 kg unul mult mai performant dar de 1, 2 kg nu isi va mai aduce nimeni aminte de ei peste 5-10-20 sau 50 de ani!
De ce savantii nebuni merg catre IT si nu domenii medicale, cred ca are de a face in primul rand cu 1. banii care se invart in electronice la nivel mondial in cercetare, dezvoltare si vanzari sunt ENORMI, 2. firmele de top din domeniul farmaceutic alaturi de masoni mai mult sau nu speculanti a unor teorii ale conspiratiei, care voit nu doresc gasirea unui leac pentru afectiuni de importanta majora, de ce? pentru ca ar pierde bani daca un leac ar exista, de aceea aceste organizatii, ong-uri, loje masonice, societati secrete, societati din domeniul pharma si alte entitati au scopuri si scopuri pentru care nu doresc ca omenirea sa scape de anumite boli care aduc decesul.
Dar facem cipuri de grosimea unui ac de par, se pare ca e mai simplu!
Parerea mea toti acesti inventatori sunt useless ar trebui sa isi dea demisia din coporatiile din care fac parte, nu sunt savanti si nu sunt genii sunt doar niste sclavi ai banului, nu sunt mai presus de cei pe care ei cu aroganta ii catalogheaza ca fiind inculti sau prosti in comparatie cu ei...aroganta pe care o afiseaza orice tocilar avid de bani dar lipsit de scrupule.
Geniile in opinia mea sunt cei care lasa ceva cu folos in urma lor, nu cei care cauta sa stranga averi, si cocalarii si incultii si proxenetii si puscariasii si multi care nu sunt genii pot face averi!
Tu daca te nasti geniu si nu faci nimic, ai primit un dar degeaba de la Univers!
Zi astfel de genii si trage apa!
E foarte folositor si misto ca are tzata leana din capatul satului iphone acum cu ios 17winking
Genii de genul corporatistilor care stau in laboratoare si creaza tehnologie sa-si dea foc din partea mea, grecii din antichitate nu aveau resursele actuale si au lasat mai multe lucruri bune civilizatiei decat 1 milion de retardati cu iq mare acum...ce au lasat grecii din antichitate celorlalti? Matematica, muzica, artele plastice, filosofia, literatura, politica si altele laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Remedii se gasesc tot timpul, dar pot da rezultate numai celor care au un stadiu incipient al bolii, ori care au avut operatie si dupa aceea au un regim alimentar foarte stict: fara alcool, fara zahar si fara produse procesate (salamuri, carnati snaksuri, fast food), ci cu regim aliemntar bazat pe multe legume proaspete, fructe proaspete si carne gatita in casa.

| petrisor23 a răspuns:

Cica s-a gasit cura de mult dar e tinuta secreta caci asta ar insemna ca industria medicala sa dea faliment. Poate e folosita pentru "persoane importante" dar prostimea nu va beneficia.

https://rumble.com/......ynski.html

| usschi a răspuns:

Sange, ca il vindecam, ca nu, suntem atat de departe incat mai bine te gandesti daca o sa gasim viata pe marte