| alinusca135241 a întrebat:

Dupa parerea voastra care sunt avantajele si dezavantajele unui autobuz sau o colatorie cu el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...avantajele ar fi:
-ajungi mai repede la destinatie cu autobuzul avand in vedere ca pe jos ajungi mai tarziu.
-nu te obosesti(daca mergi pe jos te obosesti daca este vorba de o distanta mai mare)
Cam aceste avantaje mi-au venit acum in minte tongue Dezavantajele sunt ceva mai multe:
-esti nevoit sa platesti bilet/abonament ca sa poti merge linistit cu autobuzul.
-risti sa fii prins de controlor daca nu ai bilet
-in autobuz,poate fi aglomeratie si nu e tocmai placut sa stea oamenii ca niste sarmalute in autobuz
-vorba ceea ''mersul pe jos face piciorul frumos'' autobuzul nu te va ajuta sa obtii acest lucru.
-in autobuz umbla tot felul de specimene (unii mai jesosi, altii care incep sa cante in autobuz sau sa faca pe ei, altii care cersesc)
-autobuzele sunt jegoase mai ales cele cu care umblu uneori eu, locuiesc intr-un oras mare!
Personal aleg sa merg pe jos, singurul motiv fiind ca ma zgarcesc sa dau 4 lei pe bilet.se intampla sa mai iau troleul, dar sunt mereu cu ochii in patru si nu merg mai mult de 2 statii cu un troleu ca sa nu ma prinda controlu` laughing

1 răspuns:
| VladD2013 a răspuns:

Păi avantaje: Nu plătești cât plătești la consumul mașinilor
Dezavantaje: Călătoresc greu, și câteodată este o înghesuială de nu ai unde să stai.