| Aurelia_6050 a întrebat:

Dupa parerea voastra, cum se comporta un elev tocilar? Cum ii determina pe ceilalti sa creada ca este tocilar?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cel care nu are absolut nicio viata sociala.Tot ce poti vorbi cu baiatul respectiv e despre scoalastraight facePractic, deshizi un subiect personal cu el si el taceraised eyebrowsSau il intrebi ceva personal si evita sa iti raspundathinking Nu ai cum sa te apropii de el pentru ca nu te lasa

| Hmmmm a răspuns:

Este simplu.
tocilarul nu este elevul care invata bine.tocilarul este elevul care invata pe derost ce are scris in caiet cuvant cu cuvant, punct cu punct, virgula cu virgula, si la ora reda exact ce are scris in caiet.asta se numeste "a toci"; de aici si cuvantul"tocilar". acest elevi invata bine numai pe moment, pentru ca primesc cate un 10 pentru faptul ca au tocit o lectie, dar uita la scurt timp totul.nu le mai ramane nici cea mai mica informatie pe care au invatat-o.

| nobody_9468 a răspuns:

La un moment dat si pe mine ma faceau si inca mai exista stfel de momente.Eu un tocilar il vad ca sta in casa doar pentru a invata, in pauze la fel, adica singura lui ocupatie sunt cartile, invatatul, cititul.
Vorbeam cu un prieten vara asta si el a vazut ca am cat de cat cunostinte din mai multe domenii si ii spun"Dar tu nu stii ce note am la scoala, credeai ca de'abia am trecut clasa nu? am avut media peste 9", la care el"aaaa, tocilara, ai?", la care eu i-am zis"Daca eu eram tocilara nu mai eram cu tine aici si n-am mai fi iesit de atatea ori in oras". Nu stiu... cel putin mie mi se pare ac sunt o persoana echilibrata.Adica incerc sa invat, sa fiu atenta la ore, insa imi permit sa mai ies si in oras duminica sau in cursul saptamanii sa mai chiulesc uneori ca sa pot simti ca viata nu trece pe langa mine sau in pauze eu ies cu fetele si mergem dupa scoala sau oriundehappy.

Bafta.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Și eu am pus o întrebare asemănătoare. Citește aici: http://www.tpu.ro/......va-a-bine/
Baftă!