| Cineva5 a întrebat:

Dupa parerea voastra un profesor isi aduce contributia in formarea unui elev ca om, ca o personalitate? Adica dupa voi inseamna mult sa iti placa un profesor? multumesc!

Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

Sunteti la varsta in care preluati modele atat de necesare pentru formarea voastra. Aceste modele isi vor pune amprenta asupra vietii voastre si le veti urma. de aceea este important cercul de prieteni, familia, dar mai ales profesorii care marcheaza orientarea voastra profesionala si va ajuta sa va definiti caracterul

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu am considerat niciodata profesorii ca fiind modele de viata. Exceptie facand cativa profesori din facultate (profesori adevarati, cu multa experienta) care intr-adevar mi s-au parut modele de urmat.

Unu din profesorii pe care i-am respectat cel mai mult, si pe care inca il respect este Silviu Negut, decanul facultatii de REI.

La liceu am fost foarte dezamagit de profesorii mei (de majoritatea) desi am terminat unu dintre liceele fruntase din capitala.

| werwer a răspuns:

Dupa parerea mea conteaza foarte mult.chiar si profesorul de sport sau religie.adica eu joc volei de 2 ani.si dac nu era profa se sport nu mergem.pentru ca ea a tra de mine la incput.si acum ador!