| gemeni6226 a întrebat:

Dupa parerea voastra daca mie imi place de cineva si ii trimit o dedicatie muzicala si el scrie ca multumesc stiu piesa asta inseamna ca el scurt pe doi vrea sa scape de mine?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Baietii sunt complicati...
Si o spune asta un baiat.
Nu stiu ce sa-ti spun exact, dar daca as fi fost in locul tau as crede ca vrea sa scape de mine sau ca nu-l intereseaza(dar depinde, si daca ii placea, la cum sunt eu, as crede ca minte ca sa ma faca fericit... )
Daca te-ai suparat, e normal si foarte bine.
Daca ai de gand sa il contactezi mai incolo, foarte bine.
Alegerea e a ta, in ciuda a cate sfaturi ai primi.
Trebuie sa faci ce simti ca trebuie sa faci.
Mul succes!

| gemeni6226 explică (pentru RKBlue):

Numai stiu sigur ca nu vrea sa scape de mine pentru ca ori de cate ori il pun pe ignor si pe watsap si pe telefon tot gaseste o cale sa ma contacteze si cum e singurul om pe care il cunosc si il simpatizez nu stiu sa pun capat o data si pentru totdeauna acestei relatii fantoma on line care tine de ani de zile ultima oara ne-am vazut acus 7 ani si si acum tot zice ca ar vrea sa ma vada dar... daca si parca...ei o situatie ennervanta si care nu promite nimic dar nici nu ma lasa sa declar moarta si ingropata aceasta relatie fantoma.El nu vrea sa terminam eu nu pot sa nu-l scot din ignor iar si iar si iar desi din cauza distantei si a diferentei de varsta si a serviciului din asta nu va fi niciodata nimic. Oare cine este in stare sa ma faca sa ingrop definitiv acest lucru? Nu pot pentru ca numai el vb cu mine zilnic de ani de zile, de asta nu pot, desi stiu ca mereu ma va rani si niciodata nu va fi nimic din toate astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Iar ati luat legatura cu individul acela? Va pierdeti timpul si cred ca v-am mai spus. Tot dati ignore si iar e inapoi dupa scurt timp. Nu prea am habar de relatii dar cazul dvs imi pare pierdere de vreme. De ce nu cautati pe cineva in realitate si nu doar online? Iubirea se traieste in realitate.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Am luat, l-am scos din ignor.Degeaba caut de 10 ani de cand mi-a murit sotul nimeni nu e interesat serios de mine pot eu sa ma pun pe o mie si una de site-uri daca nu cunosc pe cineva in realitate degeaba.In realitate toti cei de varsta mea ori sunt morti ori nu ne potrivim ori sunt insurati.E usor sa zici cauta dar daca caut caut dar nu gasesc.Cel mai bine ar fi daca as putea sa fiu destul de tare sa nu mai vreau sa vb.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Ok imi pierd timpul, dar el de ce nu-si da seama ca e pierdere de timp? de ce nu cauta si el una reala in carne si oase?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Ati incercat pe site-ul badoo? E un site bun de intalniri.
Nu stiu cat o sa mai fiu pe TPU dar sper sa gasiti pe cineva potrivit. Poate din cunostinte ale prietenilor de familie? Poate va recomanda cineva in cele din urma o persoana potrivita.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Nemulțumirea mea totusi a avut efect.Am pus degetul pe rana am zis ce ma nemultumeste si sa punem capat o data pentru totdeauna acestei relatii fantoma.Pe urma am avut o discutie ce nu o sa reproduc aici mot a mot dar la final am clarificat ca tinem unul la altul.Acum pot merge sa dorm linistita. Pina la urma orice problema are rezolvare daca nu m ar fi convins ca tine la mine nu mai vb altul.Noapte buna.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Daca in zece ani nimeni nu mi-a recomandat pe nimeni, nu prea am cunostinte numai mama si frate meu restul sunt plecati in strainatate badoo am incercat toti barbatii vor doar aventura atat pe badoo cat si pe alte site uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Am incercat sa va ajut. Nu trebuie sa va suparati.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Da de unde nici vorba doar ti am zis de experienta mea.Stiu eu ca esti un baiat foarte bun si foarte bine intentionat si iti doresc din tot sufletul sa fii iubit.

27 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce romantic happy
depinde despre cine vorbim, dar la varsta frumoasa pe care o aveti dv. ma gandesc ca nu poate fi vorba decat de un domn de o varsta apropiata.
Pe de alta parte daca nu a gustat dedicatia inseamna ca avem de a face un eventual badaran ce nu merita stres, sau pur si simplu nu este interesat, ca sa numai zica cineva ca doar jignesc gratuit.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Buna,deja in ziua in care mi-ai raspuns lucrurile erau rezolvate.Nu nu este badaran este un domn doar ne desparte distanta si diferenta de varsta.In rest sufleteste suntem foarte compatibili si mai ales el a insistat in decursul a foarte multi ani sa tinem legatura.E totul ok am lamurit tot ceea ce era de lamurit intre noi.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Da, ok atunci. Am fost usor prea drastic cu acel termen sa cataloghez pe cineva pe care nu am cunoscut ca fiind badaran, bine am zis eventual badaran stiind ce lucru frumos ati facut pentru el.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Multumesc nu face nimic pentru ca daca cineva face acest lucru la inceputul relatiei este badaran dar daca ne cunoastem de mult e vorba de altceva.E in ordine tot tu tot simpatic esti happy.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Multumesc

| Celcestietot a răspuns:

Nu neaparat, poate chiar o stia happy. Mai spun si eu cand stiu piese, dar asta nu inseamna ceva anume, pur si simplu, le stiu happy.

| gemeni6226 explică (pentru Celcestietot):

Ce sa fac m-a facut mama super sensibila.

| Celcestietot a răspuns (pentru gemeni6226):

Hehe, asta este happy.

| Dismally a răspuns:

Nu, trebuia sa-i spui ca te gandesti la el cand o asculti sau ceva de genul acesta - da-i de inteles ca esti interesata de el, altfel este posibil sa nu isi dea seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Daca stie piesa de ce ar insemna ca v-ar face vant? Mai trimiteti una ca poate nu o stie happy

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Deci pentru mine nimic nu e mai jenant decat eu incerc sa sensibilizez pe cineva si mi-o taie asa scurt-si ma mai simt vinovata pentru melodia trimisa ca daca el o stie el de ce niciodata nu mi-ar trimite nici una?

| Bruno92 a răspuns:

Nu neapărat pur și simplu știe piesa nu toți se prind că i-ai dat piesa cu alt scop

| Michaeel a răspuns:

Probabil s-a gândit ca i-ai trimis melodia pentru ca îți place sau ca să o asculte, nu ca o forma sa îți împărtășești sentimentele. Probabil nu s-a prins. Spune-i motivul.

| gemeni6226 explică (pentru Michaeel):

Iam si scris pe watsap ca acum m-a facut sa ma simt prost si am inchis internetul dar acum imi trimite la sms uri dar nu ma mai intereseaza.

| Michaeel a răspuns (pentru gemeni6226):

Asa sunt unii. Sunt complicați băieții. Foarte bine dacă nu te interesează și înțeleg de ce te simți prost. Și eu dacă as încerca să îmi exprim sentimentele unei persoane dar ea m-ar lua în gluma m-aș simții foarte rușinat.

| MaryMaria333 a răspuns:

Nu neaparat! Poate doar vrea sa va spuna ca sa stiti doar, ca o stia pe dinainte. Pe langa asta, si termenul de "multumesc" este unul de politete. Puteti sa ii scrieti in continuare, vedeti ce iese, asa veti cunoaste mai mult situatia. Succes!winking

| Bruno92 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Parca ziceai că îți pui poza cu tine, i m still waiting :p

| MaryMaria333 a răspuns (pentru Bruno92):

Yeah. Of course. As soon as possible tongue