| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastrabig grine ce ar trebui sa protejam animalele salbatice?

Răspuns Câştigător
| SladeWilson a răspuns:

Pentru ca fiecare animal are un anumit rost in natura. Daca le omori alte animale s-ar putea sa se inmulteasca mai mult. Si cele salbatice au un folos. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic.

7 răspunsuri:
| 93Silviu93 a răspuns:

Pentru ca de-aia l-a facut dumnezeu pe om

| xDxDxDxDxD a răspuns (pentru 93Silviu93):

:-l

| 93Silviu93 a răspuns (pentru xDxDxDxDxD):

Ce? ti-am dat cel mai inteligent raspuns, sau nu stii faza cu omu lasat pe pamant probabil...ma rog

| xDxDxDxDxD a răspuns (pentru 93Silviu93):

Continua

| 93Silviu93 a răspuns (pentru xDxDxDxDxD):

Nah...chestii d-astea inveti in clasa intai la religie

| xDxDxDxDxD a răspuns (pentru 93Silviu93):

Eu nu-mi aduc aminte ca la religie sa fi invatat de ocrotirea animalelor salbatice. dar mersi de raspuns

| 93Silviu93 a răspuns (pentru xDxDxDxDxD):

Inseamna ca nu prea ai dat pe la scoala sau ai chiulit...animale salbatice sau nu tot animale raman, si pentru cultura ta dumnezeu l-a facut pe om abia dupa ce a facut lumea, animalele ca sa le apere. daca nici asta nu stii chiar ca nu se mai face scoala deloc in tara asta