| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a întrebat:

E adevarat ca cand un baiat place o fata se poarta urat cu ea
?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, nu este obligatoriu ca un baiat sa se poarte urat cu o fata daca o place. De obicei cand se comporta urat cu ea, ori vrea sa se dea interesant in fata celorlalti baieti, ori o urastelaughing
Aproape toti ceilalti useri care ti-au raspuns au dreptate in ce au scris.
Sa o luam cu inceputul:
1. @raspunsul Alynutzei
Este o diferenta majora intre a se comporta urat si a tachina. De obicei, cand un baiat tachineaza o fata, o place. I mean, daca s-ar comporta siropos:
I. Ar fi evident ca o place si baietii chiar daca vor sa para duri, sunt foarte rusinosi.
II. Sa fim seriosi: i-ar place sa o mai scoata din "dulceata", "papusa" si sa fie de acord cu tot ce spune?! El nu ar mai avea personalitate, deci e ca si cum tipa respectiva ar vorbi cu un zombie.

2. @ raspunsul lui DeeeaA
Ai dreptate doar pe trei jumatate. In ultima parte ai complet dreptate: exista baieti care si-ar schimba complet stilul de viata pentru o fata si ar fi adevarati cavaleri.
Dar, oricat de retaradat ar fi baiatul respectiv, cred ca s-ar prinde ca unei fete nu ii place sa fie jignita si lovita.

3. In legatura cu raspunsul lui NoWarForBlackMetal si a DeeeEi(subpunctul 3)...
Imi pare rau sa iti spun, dar au dreptate. Incearca pe viitor sa nu mai faci cacofonii (" E adevarat CA CAnd [...] ") cand pui o intrebare/dai un raspuns.

Bineinteles, exista acel tip de baieti care se comporta ca niste imbecili cu fetele crezand ca le vor cuceri. Dar cine ar banui ca daca e jignit lovit de o persoana de sexul opus, persoana respectiva il/o place?!

Sper ca te-am ajutat. O zi buna! happy

| Ursu_Dragos_1989 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat, de obicei in ziua de azi majoritatea baietiilor sunt niste p i z d e, nu mai stiu notiune de a fii barbat...
si da, se poarta de obicei ca niste nesuferiti ca sa impresioneze prietenii si cand fata le da peste nas astora care fac asa baietii ajung sa fie niste catelusi deoarece n.au avut demnitate si respect ca sa aiba o atitudine admirabila fata de fete

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de persoana nu oricine procedeaza asa.

| TeoPT a răspuns:

Păi, o înjur și după aia, puiule, te iubesc, stay with me bla bla bla? laughing Nu știu cine a inventat faza asta, dar NU E ADEVĂRAT! Un băiat care place o fată cu adevărat nu se poartă urât cu ea. Că sunt șmecheri din-ăia jegoși de cartier care vor să iasă în evidență așa, treaba lor, dar vorbeam de băieți care plac o fată cu adevărat, nu care au ieșit la agățat.

Baftă

| Nymphetamine a răspuns:

Poate cu ea laughing.

| DeeeaA a răspuns:

Sincer am auzit si eu despre asta.
Sunt baieti de tipuri diferite.sa zicem.
Cei care se cred smecheri, atunci cand le place o fata, o necajesc, o enerveaza sau o lovesc. De ce? Ca sa iasa in evidenta si sa se dea mari de ce. stiu eu.sunt.de cat de puternici se cred.
Sunt, de asemenea si baieti care atunci cand cunosc o fata devin ingrijiti sau mai atenti cu ea. Ii ofera cadouri, o invita undeva, o protejeaza etc.Pe scurt: sunt cavaleri.
Funda?

| dudu13 a răspuns:

Te bate limba romana!

| DUTCH a răspuns:

Na na na, come on

| AlinaGeorgiana01 a răspuns:

Cand o tachineaza-DA.

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ explică:

Scuzati-mi greselile de ortografie dar ma grabeam cand am scris intrebarea`.

| Bogdy12 a răspuns:

Poi mai sunt baieti care fac asa cand le place de o fata dar nu intrec masura si mai sunt baieti care le place sa vada ca se enerveaza acea persoana de exemplu o colega din clasa mea cand se enerveaza face ca un copil de 5 ani si desigur cand vad ca spune Temino! si are figura aia pe fata ca in genu I WILL KILL YOU mor de ras sau pur si simplu urasc acea persoana si nu vor sa o vada fericita
Sper ca te-am ajutat!

| biibiii a răspuns:

1.Pentru inceput invata sa scrii.
2.Nu este adevarat.
3.Se poate purta frumos cu ea / el chiar daca nu o / il place.