| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca in Anglia vor sa inghete anul scolar? Sau l-au inghetat deja?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Nici in Anglia nici in alte parti nu este relevant ce se vrea, o sa fie relevant ce se va face cand se va sfirsi pandemia si restrictiile si cum asta inca nimeni nu stie, pana atunci toate sunt doar presupuneri dar nu legi.

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu exista inca stiri care sa se refere la o masura atat de drastica, pentru ca nu se cunoaste cum va evolua criza in viitor, sau mai grav, pentru ca le este teama de o eruptie sociala necontrolata.
Am observat insa in domenii mai putin importante masuri care ma fac sa ma intreb serios cat va mai dura aceasta criza.
Organizatorii Australian Open iau in considerare ca evenimentul sa se desfasoare in 2021 cu sportivii in carantina si fara spectatori! Suntem inca in 2020 asa ca, asteapta'te la ce este mai rau.