| Losnams a întrebat:

Ce șanse credeti ca sunt sa se înghețe anul școlar?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-l pe unu, Corona. Vezi, poate stie el.

| romeo78 a răspuns:

Depinde doar dacă se va prelungi starea de urgență după 16 aprilie. Oricum, până la sfârșitul lunii aprilie toți elevii vor rămâne acasă.

| gabicoo a răspuns:

Stai liniștit!
Anul școlar nu se va îngheța!

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu era tehnologia asa de avansata mai ziceam, dar nu e nicio sansa sa pierdeti un an degeaba.
Sa fim seriosi, nu e ca si cum nu puteti trai fara scoala, metodele de invatare sunt invechite. Sa te duci la scoala si sa iti dicteze profesorul intr-o ora cateva paragrafe despre sistemul nervos sau ceva de genul este acelasi lucru cu a citi pe net, de acasa, despre sistemul nervos, daca esti interesat poti citi si o carte intreaga de anatomie. Cine vrea sa invete invata oricum, marile genii au invatat singure, nu au avut nevoie de cineva sa le dicteze o lectie.
La matematica, chimie, fizica etc e mai complicat pentru ca unora trebuie sa le explice cineva ca sa inteleaga cum se rezolva un exercitiu. Dar la fel, cine vrea sa invete, cauta pe net sau intr-o carte si sigur gaseste rezolvare.

| Madesz a răspuns:

Nu-i asa frig, stai chill.