| morfeo a întrebat:

E adevarat ca parul bun paraseste capul prost?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Nu, nu are nicio legatura, alopecia e undeva la 80% genetica, mama ei a dracu de genetica, cumva ma frustreaza treaba asta, ok...nu sta existenta noastra doar in parul de pe cap, dar totusi e o calitate a vietii, te arata altfel, chelia te imbatraneste, te urateste in foarte multe cazuri, sunt tineri care la 20 si ceva de ani nu mai au par in cap pentru ca au chelit masiv, asta chiar ma pune pe ganduri,, cred ca e afectiunea secolului fara leac, la unii le cade si implantul de par, vreau sa nu existe ipocriti care vor comenta ca parul nu e asa important, cam este avand in vedere ca iti da alta stima de sine.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Invers, părul ne necesar cade de pe un cap deștept.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un răspuns al unui epigramist, Cincinat Pavelescu către confrații care s-au legat de chelia lui.
Ei.
Degeaba se îngâmfă el,
Cu păru-i arhi abundent,
Alexandri era mai chel,
Dar parcă avea mai mult talent.
Iar el răspunde.
Talentul vostru întradevăr,
S-a mărginit numai la păr,
Dar toată strălucirea mea,
Nu stă-n chelie, cu sub ea.
Și mai este o zicală despre chelie de pe vremea comunismului.
Chelia, transformare dialectică și ireversibilă a capului în cuhr, întâi ca formă și apoi ca conținut.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

E același lucru cu : "Foaie verde de pe coasta;
Parul lung, si mintea proastă."

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta nu are nici o treaba cu cazutul parului. Stiu economisti si profesori universitari doctori cu foarte multe lucrari publicate care au parul foarte des. Conteaza ce ai sub par, in cap.

| Jus7t a răspuns:

laughing e o glumă.

| eckblume a răspuns:

Eu stiu alta: Daca aveam capul tau, alergam pana il pierdeam big grin