| skirlex a întrebat:

E adevarat ca pe 21 decembrie vine sfarsitul lumii

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Nu, nu e adevarat.

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O vânezi pe Mama Omida-junior?

| mona a răspuns:

E total fals

| yellowalien a răspuns:

Dacă stăm să ne gândim, au fost câteva aşa-zise apocalipse în fiecare an, deci nu mi-aş face prea mari griji. E doar o criză de isterie generalizată. Omenirea va pieri prin propriile-i acţiuni iraţionale, nu pentru că se termină calendarul mayaş.
Era o zicală conform căreia "Dacă lumea nu se termină în decembrie 2012, atunci în septembrie 2013 se vor naşte extrem de mulţi copii" laughing

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Apocalipsa?
Roaga-te sa nu vina ziua sfarsitului, PAMANTUL NU E PREGATIT PENTRU JUDECATA!

| oOSaritaOo a răspuns:

Eu zic că nu... :S

| KaterinkaBoy a răspuns:

Da,da,da,clar vine, vine clar.Da pentru o modica suma de..stiu si eu...500 lei iti vand o amuleta facuta dintr-o bucata din toiagul lui Gandalf si te scapa de Sfarsit.big grin

| WR104 a răspuns:

Posibil dar nu 2012.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

NU.
Nici un om nu stie cand o sa vina sfarsitul lumii.
Daca e sa te iei dupa calendarul alora, pff, poate sa inventeze oricine oricate idei din astea.
Stai linistit.
A si nu cred ca poti sa alegi cui sa ii dai funda, pentru ca toate raspunsurile sunt bune.
BAFTA!

| LolaLollita a răspuns:

Sigur ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E la fel de adevarat cum s‘a spus si in 2000 poate ca da va fi un cutremur sau ceva dar in niciun caz sfarsitulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine sfarsitu lumi ca si in 2000-2001 se zicea ca va veni si acum sutem in 2012

| CryChristiAN a răspuns:

Nu vine niciun sfarsit. Uita-te in Biblie si vei vedea ca ''numai Tatal stie cand va fi acea zi''.

| KristalPop a răspuns (pentru CryChristiAN):

Tu te iei după biblie?

Citeşte şi tu o carte ştiinţifică, lasă dracu biblia că tot ce scrie în biblie sunt aberaţii.

| CryChristiAN a răspuns (pentru KristalPop):

Dragule, eu cu stiinta ne potrivim ca ''paine si untul'', buni prieteni.
Stiai ca stiinta lucreaza mana-n mana cu religia?

Doscendo discimus.

| KristalPop a răspuns (pentru CryChristiAN):

Lucrează mână-n mână cu prostia ta, măcar ai citit în viaţa ta o carte ce demonstrează că religia e o prostie totală?

S-au inventat ştiinţele fixe cum ar fi fizica, biologia şi multe altele care spun adevărul şi nu îţi umplu mintea cu tâmpenii de care nu ai nevoie.

| CryChristiAN a răspuns (pentru KristalPop):

Nu jingi. Nu faci decat sa-ti dovedesti incultura, ceea ce nu e adevrat presupun in cazul tau.

Sanatate si o seara buna!

| KristalPop a răspuns (pentru CryChristiAN):

Fie cum spui tu şi cum crezi tu.

| Flaviucu a răspuns:

Vine satana peste noi :O

| TudyCFR a răspuns:

Sfarsitul lumi nu va fi pe 21 decembrie deoarece atunci se termina calendarul mayas si va incepe altul si de aceea au iesit aceste speculatii. Funda te rog.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu este adevaratwinking

Răspuns utilizator avertizat
| SmartLie a răspuns:

NO!

| dgeko a răspuns:

Nu va fi nici-un sfarsit se spune ca data de 21.12. 2012 marcheaza alinierea planetelor si din aceasta cauza ei sustin ca se va intampla ceva deoarece in trecut cand s-a produs un asemenea fenomen a provocat mai multe catastrofe insa nu a fost nici-un sfarsit si nici nu e o informatie sigura.
Cea cu mayasii e o simpla coincidenta ca au incetat sa mai scrie chiar la data de 21.12. 2012.

| alinike2 a răspuns:

Mayasii au recunoscut sa au spus ca pe 21 Decembrie 2012 pentru publicitate, sa vina turisti si sa faca $.$

| RaduLeo a răspuns:

Sigur ca da.

| NaiveGirl09 a răspuns:

Da, este adevărat. Acum îți vorbesc din ceruri. I-a fost milă lui Dumnezeu de mine și m-a lăsat să îmi iau și laptop-ul cu mine până la urmă laughing. Normal că nu, sunt doar niște abureli cu care cică scot bani buni maiașii :d kiss

| xAndreax a răspuns:

S-ar putea cine crede, crede si cine nu crede, nu crede

| XCooLGirlX a răspuns:

Nu nu este adevarat sunt diste minciuni pentru a face multe vizualiza... daca chiar era asa trebuie sa fim morti in 2007 o fost gaura neagra laughing sau multe altele

| Dabega a răspuns:

Fii atent, e momentul adevarului apocalipas nu va fi in 2012 ci in 20112 pentru ca acum se termina calendarul vom trece intr-o noua era era MAICII DOMNULUI nu va fi niciun fel de sfarsit cu meteoriti si chestia asta se va intampla cam peste 2000 de ani dupa ce pamantu se loveste de planeta cu coarne care este o planeta, care din cauza radiatiol sau format o chestie ce arata ca niste coarne deci nu uita nu mai crede in prostiile celor din jur pentru ca ei vor se ne sperie sa-r putea sa fie 3 zile si 3 nopti de intuneric pentru ca trecem in a 5a galaxye sper ca te-am ajutat.