| VasileRapidistu13 a întrebat:

E așa greu sa câștigi 3000 lei aici în România? Aud că câr, că miau că e greu, eu că necalificat luam 2400 și după 6 luni 2800.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă după juma' de an, necalificat fiind, ai deja 2800, e clar că nu e greu să ai peste trei mii

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Asa e depinde ce meserie iti alegi unele sunt platite bine altele mai putin depinde si de gradul de dificultate a muncii prestate.
Si baiatul meu cistiga peste 3000 dar are si facultate si si domeniul de munca e una de top.Bineinteles ca eu care am lucrat in comert acolo munca e mai usoara si nici nu se plateste asa de bine dar in scimb mi-a placut foarte mult comertul.

| VasileRapidistu13 explică (pentru gemeni6226):

Cel mai important e sa iti placa, sau macar sa iti fie usor, nu mergi pe ideea "ma duc ca sunt multi bani"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte greu daca nu ai calificare și studii superioare, majoritatea câștigă 2000 de Ron in mana și 400-600 bonuri de masa, in total relativ 2500 cu tot cu bonuri.
Salariu mediu e 3000, in IT se câștigă foarte bine

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Da man dar si 2500 lei intr-un oras foarte mic te descurci cat sa iesi la o terasa, mancarea si sa faci si un sport, plimbari prin oras nu cu masina, deci daca nu platesti chirie iti poti face viata frumoasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

2000 iei într-un oraș foarte mare, in Timișoara, la tine salariu de 2500 daca nu stai în chirie e perfect

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Intr-un ors mic la mine e ok si 2500lei, eh in Bucuresti e putin man 2500, ai dreptate.