| mentholinks a întrebat:

E greu sa cuceresti o femeie? De exemplu eu vad o fata pe strada si ma aprind dupa ea dar ea nici nu baga de seama ca eu exist si daca ma vede nu da nici un semn ca m-ar placea. Am vreo sansa sa cuceresc o asemenea fata?

75 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.
E greu, dar merită.

| Freya1 a răspuns:

Nu e greu sa cucerește o femeie daca esti un om ok si sti sa te comporți, doar ca nu pre cred ca poti sa o cucerește abordand-o asa pe strada pentru ca in ziua de azi nu prea vorbeste nimeni cu străini pe strada si mai ales sa se lase combinati.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Eu vad o femeie pe strada si ma aprind dupa ea, dar ea nici nu ma baga de seama..."

Scoate-ti din minte gandul ca acea femeie (pe langa care treci) va ghici pur si simplu ca "te-ai aprins dupa ea".

| SilentRain a răspuns:

E greu, mai ales dacă persoana aia nu te cunoaște
E ușor cand ai BMW ultimul model și nici atunci nu e garantat

| RAY a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau dar la cum arati la ce te astepti? conteaza foarte mult prima impresie,nu te lua dupa ipocritele cu sufletul conteaza, eu am cunosc baieti frumosi care aveau multe fete, dar se concentrau pe dezvoltarea fizica, iti repet ai o fata foarte asimetrica, deloc simetrica, esti gras slabeste, vezi de corpul tau

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Un bmw nu te face atractiv, fetele o sa fie atrase de masina aia, atractia o poate declansa doar aspectul fizic atat

| pagliaci a răspuns:

Nu o sa te placa nimeni doar pentru ca te vede pe strada. Femeia o cuceresti prin carisma si simtul umorului. Daca ii dai mancare si o faci sa rada, e a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"doar aspectul fizic atat"
Atractia poate fii stopata chiar daca exista atractie fizica de inceput. Pentru ca te apuci sa scoti pe gura prostii.

Si atractia poate fii declansata chiar daca nu exista atractie fizica de inceput. Dar trebuie sa te chinui putin. Si iarasi sa nu scoti pe gura prostii in care se apuca sa rada si cu fundul de tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovedeste ceea ce afirmi

| Paul754880338 a răspuns:

Se pare ca multi barbati uita un lucru elementar. Femeile nu gandesc ca si barbati, la fel cum " iarna nu-i ca vara". Tu o vezi si poti declara scurt imi place sau nu. Femeia are nevoie de mai multe date si timp pentru a declara asta. Fii langa ea cu ce ai tu mai bun in timpul asta, nu o grabi, nu uita, este Femeie si trateaz-o ca atare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista basme de genul...
Dar lumea este mare, exista 100% cel putin o fata care sa iti fie sortita in acest mod(daca ai facut referire la tine). Acum ca ea poate sa fie din cealalta parte a Pamantului asta este alta poveste.

Si numai baietii pot sa gandeasca asta. Dar poti sa inlaturi aceasta dorinta si atasare de cineva imediat foarte usor. O fata nu s-ar aprinde dupa tine cum ai descris tu, in locul tau. Asa ca... gandeste ca acele fete.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Roasted. laughing
De ce esti asa brutal, mai, Ray?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Cine a zis de atracție, el vorbește de cucerit, e alta mâncărica

| Plato a răspuns:

Din nou termenul asta absolut stupid: "cuceresc". Nu cuceresti pe nimeni, ca femeia nu are capitala.

In al doilea rand, esti extrem de superficial, asa ca poti, in cel mai bun caz, sa dai tot de una superficiala, asa ca tine. Asta inseamna ca trebuie sa joci dupa regulile societatii superficiale: se pare ca ai un fel de nota, formata din astea 3: bani, aspect, atitudine.
Pentru fiecare din astea 3 ai o nota, iar din notele alea se face media in ochii femeii superficiale (eu le zic tarantule).
Un tip cu aspect de 5/10 si atitudine 10/10 e egal in fata tarantulei cu unul cu aspect de 10/10 si atitudine 5/10.
Incearca sa-ti maresti notele unde crezi ca ai putea.

Trebuie si sa te informez ca astfel de "relatii" sunt mizerabile, ordinare, imorale si de scurta durata.
Sugestia mea este sa-ti astepti jumatatea, care exista 100%. Dar trebuie sa-ti schimbi neaparat mentalitatea asta a ta.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Sunt sincer

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Daca nu atragi cum sa cuceresti?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Asta cu fata asimetrica nu stiu unde o vezi, mie mi se pare ca arata cat se poate de normal, ba chiar bine.
Ca e un pic grasut e adevarat.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Daca nu stii ce inseamna ceva asimetric ce sa spun

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Dar boșorogi aia cu bani cum cuceresc fete la 20 ani? Ce ai impresia ca alea sunt atrase de aspectul fizic?
A cuceri inseam a poseda, nu confunda cu cuvântul îndrăgostit

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Din ce vad eu, jumatatea stanga a fetei e identica cu jumatatea dreapta, deci e simetric.
Poate nu am ochiul format ca tine in a vedea asimetria.

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Vorbim de banii in acest caz, eu cred ca se refera la a fi placut unei fete

| RAY a răspuns (pentru Plato):

E simetrica pe naiba, e asimetric, fata este rotunda, are grasime faciala, simetria inseamna un golden ratio nu doar doua parti egale

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Slabe șanse sa se indragosteasca cineva mergând pe strada

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Auzi nenea "golden rațio", nu prea ajuți cu comentariul asta, fiecare persoana e frumoasa în felul eii, și cred ca dacă sa-r aranja puțin ar arta mai bine nu trebuie sa fie simetric 100%

| anonimg a răspuns:

Chiar si pe strada poti sa opresti o femeie, sa intri in vorba cu ea si sa ii ceri prietenia. Dar daca vrei sa se opreasca si ea, atunci trebuie sa fii hotarat dar pregatit pentru o relatie serioasa, pentru casatorie.

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce glume ai in tine azi

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce indragostire visezi, prima oara este prima impresie, fizicul

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Auzi nenea "golden rațio", nu prea ajuți cu comentariul asta

eu nu raspund pentru fundita, puncte, nu vand iluzi, amagiri

fiecare persoana e frumoasa în felul eii

vrajeala, nu e adv asa ceva

și cred ca dacă sa-r aranja puțin ar arta mai bine nu trebuie sa fie simetric 100%

daca ar slabi, probabil ca da mar gasi ceva

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Am doar mate și oase, carne, tendonane, mușchi, vene, etc, n-am nici o gluma în mine
Doar știi ca ador sa îți fac zilele frumoase big grin

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu e ma" prajeala " toți oameni au ceva frumos în eii și nu se refera la aspect