| mentholinks a întrebat:

E greu sa cuceresti o femeie? De exemplu eu vad o fata pe strada si ma aprind dupa ea dar ea nici nu baga de seama ca eu exist si daca ma vede nu da nici un semn ca m-ar placea. Am vreo sansa sa cuceresc o asemenea fata?

75 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau dar la cum arati la ce te astepti? conteaza foarte mult prima impresie,nu te lua dupa ipocritele cu sufletul conteaza, eu am cunosc baieti frumosi care aveau multe fete, dar se concentrau pe dezvoltarea fizica, iti repet ai o fata foarte asimetrica, deloc simetrica, esti gras slabeste, vezi de corpul tau

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Roasted. laughing
De ce esti asa brutal, mai, Ray?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Sunt sincer

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Asta cu fata asimetrica nu stiu unde o vezi, mie mi se pare ca arata cat se poate de normal, ba chiar bine.
Ca e un pic grasut e adevarat.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Daca nu stii ce inseamna ceva asimetric ce sa spun

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Din ce vad eu, jumatatea stanga a fetei e identica cu jumatatea dreapta, deci e simetric.
Poate nu am ochiul format ca tine in a vedea asimetria.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

E simetrica pe naiba, e asimetric, fata este rotunda, are grasime faciala, simetria inseamna un golden ratio nu doar doua parti egale

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Auzi nenea "golden rațio", nu prea ajuți cu comentariul asta, fiecare persoana e frumoasa în felul eii, și cred ca dacă sa-r aranja puțin ar arta mai bine nu trebuie sa fie simetric 100%

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce glume ai in tine azi

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Auzi nenea "golden rațio", nu prea ajuți cu comentariul asta

eu nu raspund pentru fundita, puncte, nu vand iluzi, amagiri

fiecare persoana e frumoasa în felul eii

vrajeala, nu e adv asa ceva

și cred ca dacă sa-r aranja puțin ar arta mai bine nu trebuie sa fie simetric 100%

daca ar slabi, probabil ca da mar gasi ceva

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Am doar mate și oase, carne, tendonane, mușchi, vene, etc, n-am nici o gluma în mine
Doar știi ca ador sa îți fac zilele frumoase big grin

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu e ma" prajeala " toți oameni au ceva frumos în eii și nu se refera la aspect

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Dar omule nimeni nu sta sa iti cunosca sufletul daca i provoci o lipsa de placere, tu dai atentie pentru ca placi un om ca fizic, daca fizicul nu conteaza inseamna ca puneti accent pe banii, nu ca as fi mirat de asta

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Gata ma ai dreptate, spunem când iei salariu ca să știu când sa te caut rolling on the floor)

| Kerre a răspuns (pentru RAY):

Serios? De unde ai luat prostia asta ca doar si doar astpectul fizic conteaza? Da, sunt de acord ca in momentul in care te vezi de exemplu cu o persoana pe strada te atrage aspectul fizic al respectivei persoane si acest lucru te impinge sa te duci sa o abordezi si sa vezi ce-i de capul ei, doar in conditia asta aspectul fizic face tot, in rest dupa ce cunosti o anumita persoana nu prea mai conteaza absolut deloc. Daca esti rupt dupa dovezi si nu poti sa-ti dovedesti singur asta, atunci zi-mi tu ca stai sau ca esti impreuna cu o persoana doar pentru ca arata bine. Nimeni nu sta impreuna cu cineva, fie ca relatie sau prietenie doar pentru ca da bine la ochi si este si ea putin simetrica la fata. Crede-ma, oricat de bine ai arata, femeile nu dau 2 lei pe tine doar pentru ca "arati bine", pot sa faca asta doar in cazul in care simt nevoia sa se descarce din punct de vedere fizic si sexual pentru o noapte sau doua.

| RAY a răspuns (pentru Kerre):

Da, sunt de acord ca in momentul in care te vezi de exemplu cu o persoana pe strada te atrage aspectul fizic al respectivei persoane si acest lucru te impinge sa te duci sa o abordezi si sa vezi ce-i de capul ei, doar in conditia asta aspectul fizic face tot

asta cred si eu

| RAY a răspuns:

| supadeceapa iar ti-sa scurs creieri pe nas de ma pomenesti copilo

| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea ai sanse sa agati o fata pe strada, mai ales daca te comporti anormal, asa cum afirmi ca te "aprinzi" dupa cate una.
Pentru ca nu putem si nu vrem sa fim accesibile la toti nebunii, care ne fac avansuri pe strada.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.
E greu, dar merită.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu exista basme de genul...
Dar lumea este mare, exista 100% cel putin o fata care sa iti fie sortita in acest mod(daca ai facut referire la tine). Acum ca ea poate sa fie din cealalta parte a Pamantului asta este alta poveste.

Si numai baietii pot sa gandeasca asta. Dar poti sa inlaturi aceasta dorinta si atasare de cineva imediat foarte usor. O fata nu s-ar aprinde dupa tine cum ai descris tu, in locul tau. Asa ca... gandeste ca acele fete.

| Freya1 a răspuns:

Nu e greu sa cucerește o femeie daca esti un om ok si sti sa te comporți, doar ca nu pre cred ca poti sa o cucerește abordand-o asa pe strada pentru ca in ziua de azi nu prea vorbeste nimeni cu străini pe strada si mai ales sa se lase combinati.

| anonimg a răspuns:

Chiar si pe strada poti sa opresti o femeie, sa intri in vorba cu ea si sa ii ceri prietenia. Dar daca vrei sa se opreasca si ea, atunci trebuie sa fii hotarat dar pregatit pentru o relatie serioasa, pentru casatorie.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonimg):

În ce lume? În cel mai bun caz se uită la tine urât și pleacă.

| Frank51 a răspuns:

Raspuns simplu, nu. Daca te place nu trebuie sa faci mare lucru. Daca nu te place nu prea ai cum sa o faci sa te placa, deci cucerirea propriu zisa se face in mod natural si automat prin modul tau de a fii, prin comportamentul si caracterul tau si implicit prin cum arati.

| SilentRain a răspuns:

E greu, mai ales dacă persoana aia nu te cunoaște
E ușor cand ai BMW ultimul model și nici atunci nu e garantat

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Un bmw nu te face atractiv, fetele o sa fie atrase de masina aia, atractia o poate declansa doar aspectul fizic atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"doar aspectul fizic atat"
Atractia poate fii stopata chiar daca exista atractie fizica de inceput. Pentru ca te apuci sa scoti pe gura prostii.

Si atractia poate fii declansata chiar daca nu exista atractie fizica de inceput. Dar trebuie sa te chinui putin. Si iarasi sa nu scoti pe gura prostii in care se apuca sa rada si cu fundul de tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovedeste ceea ce afirmi

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Cine a zis de atracție, el vorbește de cucerit, e alta mâncărica

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Daca nu atragi cum sa cuceresti?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Dar boșorogi aia cu bani cum cuceresc fete la 20 ani? Ce ai impresia ca alea sunt atrase de aspectul fizic?
A cuceri inseam a poseda, nu confunda cu cuvântul îndrăgostit

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Vorbim de banii in acest caz, eu cred ca se refera la a fi placut unei fete

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Slabe șanse sa se indragosteasca cineva mergând pe strada

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce indragostire visezi, prima oara este prima impresie, fizicul

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Am tras lapte praf pe nas și probabil visez eu, ca unele persoane se ma și îndrăgostesc
Ray daca ar fi asa cu spui tu mereu, aia urat ar fi singuri

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Si sunt, cei care sunt singuri majoritatea sunt persoane urate,persoanele frumoase au mai multi parteneri ca tu vrei sa vinzo iluzi,amagiri e treaba ta, cu toti vrem sa fim niste ingerasi pe TPU, cu imaginea perfecta, dar realitatea conteaza, omul asta se loveste de realitate nu de povesti

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

In fapt chiar am vrut sa imi dovedesc teoria desigur, am intrat pe site urii de dating,matrimoniale, inclusiv aici persoanele care se plang, sunt frustrati, complexati sunt urati, asta e adevarul

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Am vorbit pe TPU cu o fata, tot cu sufletul conteaza, cand ce crezi are aventuri cu tipi hot, deci ce naiba

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ai vorbit cu o fata? Asa pe fata ma înșeli, Ia-ți adio de la nuta și de la Dănuț!

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ne-am contrazis geloasa pamantului, eu cu tarfele mai mult de o aventura nu as avea ce sa fac cu ele

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Ray vrei sa nu mai dai cu toporul?
Am mai vorbit, aia de nota 10 cu aia de nota 10, iar persoanele de nota 7 cu alea de 7
Exist cineva pentru fiecare, mai grav decât sa fii urat este sa nu ai caracter, carisma

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce e rau omule in a slabi? ce naiba promovati?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Du-te de aici nu vreau sa te mai aud, cum poți sa îmi faci una ca asta după 10 ani de relație, am făcut atâtea sacrifici pentru tine Viorico și tu ma înșeli asa pe fata și mai și recunoști
Fă-ți bagajele și pleacă, afara dormi
https://youtu.be/z0W0zjJ4QLo

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ma "diabolicule" nu i-am spus ca nu va avea parte de iubita, i-am spus sa slabeasca sau sa caute una asa ca el, eu incerc sa il ajut la propiu, si eu tin dieta si el poate, asa are sanse mari sa gaseasca o iubita

| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Vai de mine, mamă, lasă-l pe RAY, meriți mai mult sad la coteț cu el.

| SilentRain a răspuns (pentru supadeceapa):

Știe sa repare telefoane și Pc-uri și când se enervează vorbește în germana, nu îl las nici în mormânt rolling on the floor))

| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Reparatori de PC-uri sunt la toate colțurile sad știe germană cum știe și română?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Omule german vorbești cu o singura persoana, *adică eu *
Eu nu promovez nimic, nu mai generaliza

| SilentRain a răspuns (pentru supadeceapa):

Dă-i pace Supica
Nu vorbesc serios, nu ma atrag pensionari
Doar pierd vremea aiurea și Ray știe asta deja

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Stim amandoi asta, nu e un mister

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Bănuiesc ca îți era imposibil sa te prinz
Vezi ca dacă te certi cu alta fata devin geloasa și îți iei adio de la Dănuț

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Fete serioase nu prea sunt pe TPU, desi nu ma astept la nimic

| supadeceapa a răspuns (pentru SilentRain):

Știu că nu vorbești serios, vreau doar să-l văd pe RAY cum turbează laughing)))).

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Sa ști ca are dreptate Morbid, în multe cazuri asa este, doar sa nu fie cazuri extreme

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Sa stii ca eu nu cred in vorbe goale doar in dovezi bazate pe realitate,iar realitatea mea indica faptul ca prima impresie conteaza,asta da un interes unui om,omul nu face nimic in lipsa unui interes, omul vrea un interes,iar a place un om este un interes, o dorinta spre a il cunoaste, tu
te-ai duce la munca pe gratis? plus ca de ce ai sta cu un om fara de care nu simti nimic, ma si mir ca voi spuneti ca nu conteaza atractia, chimia inseamna ca stati din mila sau din plictiseala sau pentru banii cu un baiat, de ce stai cu un baiat? care este scopul daca nu te atrage

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sunt bazate pe realitate nimeni nu e fat frumos.
De asta sunt si intalnirile/discutiile intre sexe. Ce crezi ca scop au? E ca un interviu sa vezi ce caracter are persoana, daca chiar meritã si abia apoi daca existã interese reciproce. Atât timp cat iti accepta si vorbeste, cu tine existã un interes daca il poti declansa, si nu ma refer la atentie gratis poti fii sigur doar daca accepta la un moment dat, numarul tau sa-ti dea o sansa, vreuna sa se vada cu tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Un baiat frumos mereu va primi mai multe numere de la fete, desi mai multe sanse

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu am zis ca nu contează chimia, atracția, ci ca ea poate fi sporita sau diminuata în funcție de personalitate sau celelalte calități sau defecte. De regula nu te combini din prima și ai timp sa treci de primul impact

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Toti primesc sanse, acum care cu profita de regula din cauza caracterului sunt respinsi majoritatea, sunt doar scuze. Nu are rost sa catalogam dupã aspect.
Oricum ar arata tipul e imposibil sa nu fie vazut macar de nota 5+ sa aibã ceva caracter. De ceva fete

| Kevinn2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect Morbid, ai dreptate.

| OldSoul a răspuns:

In opinia mea, in ziua de azi, daca vrei sa "cuceresti" o femeie, ai multe sanse sa esuezi.

Ideea asta de a cucerii este demodata, sau cel putin denaturata, dar majoritatea barbatilor nu prea inteleg asta, si uite asa, de multe ori ajung sa se comporte penbil in incearcarea de a o cucerii.

De exemplu, daca te uiti pe retelele sociale, majoritatea complimentelor pe care le primesc femeile fac referire la aspectul lor, altfel spus, sunt tratate oarecum ca un simplu ambalaj.

Problema e ca multi barbati, considera ca le pot cucerii prin astfel de complimente, prin astfel de vorbe, iar uneori, chiar prin sensibilitate, ceea ce e cam gresit.

In ziua de azi, femeile au mult mai multa "Tarie" decat barbatii.
Nu mai sunt tocmai acele fiinte neajutorate pe care ai avea intentia sa crezi ca sunt.

De asta, daca vrei sa cuceresti o femeie, cel mai adesea ar trebui sa o faci de la egal la egal, fara sa te injosesti, fara sa te maimutaresti incercand sa-i faci pe plac.

Fii un exemplu de masculinitate, da dovada de incredere, de curaj, si aia e.

Deci, renunta la ideea de cucerire.
Femeia nu e un trofeu, si nici un razboi.
Nu le mai puneti pe un piedestal.

Daca o femeie iti capteaza atentia, foarte bine, du-te cu incredere si demnitate la ea, si faceti cunostinta, fara maimutareli, fara a incerca sa o impresionezi.
Sunt destui care fac asta zilnic, nu fii si tu la fel.

| minrest a răspuns:

EXACT fata aia NU; pentru ca nu o cunosti; agatatul pe strada e o fantezie a unor tineri, care nu duce la relatii; de fapt e doar un mod de hartuire sau de a face glume stupide. In primul rand, nu trebuie sa te aprinzi dupa ce vezi pe strada, caci pe strada vezi doar asa, fata, conturul corpului, imbracamintea si machiajul. O femeie nu se cucereste greu, cu cat e mai potrivita cu tine, cu atat o cuceresti mai usor, ca doar si ea vrea, nu? Femeile vor relatie mai mult decat noi. Daca tu gasesti o fata draguta, cu boala ta (nu mi se pare corect sa impui boala asta unui om sanatos), dar desteapta si logica ca tine, care nu are o ideologie diferita mult de a ta (foarte important asta), de varsta ta, 4-5 ani plus-minus, singura, si nu vrea sa fie prietena ta, poti sa vii la Bucuresti sa-mi dai doua palme.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru minrest):

" deșteaptă și logică ca tine "
Măi, mintest, să știi că nu trebuie neapărat ca partenera ta să fie la fel de deșteaptă și de logică ca tine. ( Nu exclud asta )
Poți avea o relație care să nu fie toxică și dacă partenera ta nu este la fel de deșteaptă și nu gândește la fel de logic ca și tine.

| Plato a răspuns:

Din nou termenul asta absolut stupid: "cuceresc". Nu cuceresti pe nimeni, ca femeia nu are capitala.

In al doilea rand, esti extrem de superficial, asa ca poti, in cel mai bun caz, sa dai tot de una superficiala, asa ca tine. Asta inseamna ca trebuie sa joci dupa regulile societatii superficiale: se pare ca ai un fel de nota, formata din astea 3: bani, aspect, atitudine.
Pentru fiecare din astea 3 ai o nota, iar din notele alea se face media in ochii femeii superficiale (eu le zic tarantule).
Un tip cu aspect de 5/10 si atitudine 10/10 e egal in fata tarantulei cu unul cu aspect de 10/10 si atitudine 5/10.
Incearca sa-ti maresti notele unde crezi ca ai putea.

Trebuie si sa te informez ca astfel de "relatii" sunt mizerabile, ordinare, imorale si de scurta durata.
Sugestia mea este sa-ti astepti jumatatea, care exista 100%. Dar trebuie sa-ti schimbi neaparat mentalitatea asta a ta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu nu vezi in ce hal a ajuns lumea asta si nu ma refer numai la Romania ci la toata lumea asta, daca tu in sinea ta consideri ca esti in stare poti sa incerci iar si iar si iar, ori cum nu mai are rost s-au apropiat vremuriile acelea de final.

| Steregoi a răspuns:

Citeste Biblia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am vreo sansa sa cuceresc o asemenea fata"
E un simplu om, nu iti e superioara tie.
In cel mai rau caz ajungi sa te cicaleasca si s-o dai in teorii ca ea nu te-ar vrea exact cum o face RAY pe aici. Nu fi ca el

| Paul754880338 a răspuns:

Se pare ca multi barbati uita un lucru elementar. Femeile nu gandesc ca si barbati, la fel cum " iarna nu-i ca vara". Tu o vezi si poti declara scurt imi place sau nu. Femeia are nevoie de mai multe date si timp pentru a declara asta. Fii langa ea cu ce ai tu mai bun in timpul asta, nu o grabi, nu uita, este Femeie si trateaz-o ca atare.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Eu vad o femeie pe strada si ma aprind dupa ea, dar ea nici nu ma baga de seama..."

Scoate-ti din minte gandul ca acea femeie (pe langa care treci) va ghici pur si simplu ca "te-ai aprins dupa ea".

| LupusDei1993 a răspuns:

De ce sa cuceresti o femeie de pe strada? Mergi in anumite locuri, faci cunostinta si dupa poate se leaga ceva.

| GicaGigekGica a răspuns:

Mai intai trebuie sa fii imbracat frumos, sa nu mirosi urat, si sa fii baiat finut. Apoi cand vezi o tipa pe strada de care iti place du-te la ea si cere-i numarul de telefon sau instagramul si dupa incearca sa vorbesti cu ea putin. Apoi acasa vorbeste cu ea la telefon sau prin mesaje, fa-i complimente si cunoaste-te cu ea (Incearca sa nu vorbesti prea mult si des cu ea ca sa nu pari disperat). Dupa aproape o saptamana de cand ai vorbit cu ea scoate-o la un suc ( de preferat ar fi sa vorbesti cu ea la telefon cand o inviti la o intalnire)
Ps: Daca tu incerci sa porti o discutie cu ea si iti raspunde cu "aha", "mda" si pare dezinteresata de tine e un semn ca nu ii face placere sa vorbeasca cu tine.
Mai sunt multe de zis dar sper sa poti sa combini si tu pe cineva. Succes!

| Swetlly122 a răspuns:

Pt Cei care spun că aspectul fizic nu contează absolut deloc,hai sa va spun la ce exemplu m-am gândit eu. Daca ar trebui sa alegeți între un gândac și o buburuza ce ați alege? Normal că buburuza, fiindcă e frumoasa, chiar daca gândacul e bun la suflet tot buburuza alegem fiindcă suntem atrași de aspect. Chiar daca nu are logica și nicio treabă cu întrebarea dansului de a pus-o, vreau sa stiti și voi că aspectul contează în primul rând, dar știu că știți asta, dar na.

| RAY a răspuns (pentru Swetlly122):

Stiu si ei asta, dar da bine la imagine

| pagliaci a răspuns:

Nu o sa te placa nimeni doar pentru ca te vede pe strada. Femeia o cuceresti prin carisma si simtul umorului. Daca ii dai mancare si o faci sa rada, e a ta.

| Zas a răspuns:

Asta cu, cuceritul n-o pot intelege.
E cumva cetate sa fie cucerita?