| mentholinks a întrebat:

E greu sa cuceresti o femeie? De exemplu eu vad o fata pe strada si ma aprind dupa ea dar ea nici nu baga de seama ca eu exist si daca ma vede nu da nici un semn ca m-ar placea. Am vreo sansa sa cuceresc o asemenea fata?

75 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea ai sanse sa agati o fata pe strada, mai ales daca te comporti anormal, asa cum afirmi ca te "aprinzi" dupa cate una.
Pentru ca nu putem si nu vrem sa fim accesibile la toti nebunii, care ne fac avansuri pe strada.

| LupusDei1993 a răspuns:

De ce sa cuceresti o femeie de pe strada? Mergi in anumite locuri, faci cunostinta si dupa poate se leaga ceva.

| GicaGigekGica a răspuns:

Mai intai trebuie sa fii imbracat frumos, sa nu mirosi urat, si sa fii baiat finut. Apoi cand vezi o tipa pe strada de care iti place du-te la ea si cere-i numarul de telefon sau instagramul si dupa incearca sa vorbesti cu ea putin. Apoi acasa vorbeste cu ea la telefon sau prin mesaje, fa-i complimente si cunoaste-te cu ea (Incearca sa nu vorbesti prea mult si des cu ea ca sa nu pari disperat). Dupa aproape o saptamana de cand ai vorbit cu ea scoate-o la un suc ( de preferat ar fi sa vorbesti cu ea la telefon cand o inviti la o intalnire)
Ps: Daca tu incerci sa porti o discutie cu ea si iti raspunde cu "aha", "mda" si pare dezinteresata de tine e un semn ca nu ii face placere sa vorbeasca cu tine.
Mai sunt multe de zis dar sper sa poti sa combini si tu pe cineva. Succes!

| Zas a răspuns:

Asta cu, cuceritul n-o pot intelege.
E cumva cetate sa fie cucerita?

| minrest a răspuns:

EXACT fata aia NU; pentru ca nu o cunosti; agatatul pe strada e o fantezie a unor tineri, care nu duce la relatii; de fapt e doar un mod de hartuire sau de a face glume stupide. In primul rand, nu trebuie sa te aprinzi dupa ce vezi pe strada, caci pe strada vezi doar asa, fata, conturul corpului, imbracamintea si machiajul. O femeie nu se cucereste greu, cu cat e mai potrivita cu tine, cu atat o cuceresti mai usor, ca doar si ea vrea, nu? Femeile vor relatie mai mult decat noi. Daca tu gasesti o fata draguta, cu boala ta (nu mi se pare corect sa impui boala asta unui om sanatos), dar desteapta si logica ca tine, care nu are o ideologie diferita mult de a ta (foarte important asta), de varsta ta, 4-5 ani plus-minus, singura, si nu vrea sa fie prietena ta, poti sa vii la Bucuresti sa-mi dai doua palme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sunt bazate pe realitate nimeni nu e fat frumos.
De asta sunt si intalnirile/discutiile intre sexe. Ce crezi ca scop au? E ca un interviu sa vezi ce caracter are persoana, daca chiar meritã si abia apoi daca existã interese reciproce. Atât timp cat iti accepta si vorbeste, cu tine existã un interes daca il poti declansa, si nu ma refer la atentie gratis poti fii sigur doar daca accepta la un moment dat, numarul tau sa-ti dea o sansa, vreuna sa se vada cu tine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Un baiat frumos mereu va primi mai multe numere de la fete, desi mai multe sanse

| Swetlly122 a răspuns:

Pt Cei care spun că aspectul fizic nu contează absolut deloc,hai sa va spun la ce exemplu m-am gândit eu. Daca ar trebui sa alegeți între un gândac și o buburuza ce ați alege? Normal că buburuza, fiindcă e frumoasa, chiar daca gândacul e bun la suflet tot buburuza alegem fiindcă suntem atrași de aspect. Chiar daca nu are logica și nicio treabă cu întrebarea dansului de a pus-o, vreau sa stiti și voi că aspectul contează în primul rând, dar știu că știți asta, dar na.

| RAY a răspuns (pentru Swetlly122):

Stiu si ei asta, dar da bine la imagine

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu am zis ca nu contează chimia, atracția, ci ca ea poate fi sporita sau diminuata în funcție de personalitate sau celelalte calități sau defecte. De regula nu te combini din prima și ai timp sa treci de primul impact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Toti primesc sanse, acum care cu profita de regula din cauza caracterului sunt respinsi majoritatea, sunt doar scuze. Nu are rost sa catalogam dupã aspect.
Oricum ar arata tipul e imposibil sa nu fie vazut macar de nota 5+ sa aibã ceva caracter. De ceva fete

| Kevinn2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect Morbid, ai dreptate.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru minrest):

" deșteaptă și logică ca tine "
Măi, mintest, să știi că nu trebuie neapărat ca partenera ta să fie la fel de deșteaptă și de logică ca tine. ( Nu exclud asta )
Poți avea o relație care să nu fie toxică și dacă partenera ta nu este la fel de deșteaptă și nu gândește la fel de logic ca și tine.

| Kerre a răspuns (pentru RAY):

Serios? De unde ai luat prostia asta ca doar si doar astpectul fizic conteaza? Da, sunt de acord ca in momentul in care te vezi de exemplu cu o persoana pe strada te atrage aspectul fizic al respectivei persoane si acest lucru te impinge sa te duci sa o abordezi si sa vezi ce-i de capul ei, doar in conditia asta aspectul fizic face tot, in rest dupa ce cunosti o anumita persoana nu prea mai conteaza absolut deloc. Daca esti rupt dupa dovezi si nu poti sa-ti dovedesti singur asta, atunci zi-mi tu ca stai sau ca esti impreuna cu o persoana doar pentru ca arata bine. Nimeni nu sta impreuna cu cineva, fie ca relatie sau prietenie doar pentru ca da bine la ochi si este si ea putin simetrica la fata. Crede-ma, oricat de bine ai arata, femeile nu dau 2 lei pe tine doar pentru ca "arati bine", pot sa faca asta doar in cazul in care simt nevoia sa se descarce din punct de vedere fizic si sexual pentru o noapte sau doua.

| RAY a răspuns (pentru Kerre):

Da, sunt de acord ca in momentul in care te vezi de exemplu cu o persoana pe strada te atrage aspectul fizic al respectivei persoane si acest lucru te impinge sa te duci sa o abordezi si sa vezi ce-i de capul ei, doar in conditia asta aspectul fizic face tot

asta cred si eu