| Drimmero a întrebat:

E incredibil cum au evoluat lucrurile, ce au de impartit femeile si barbatii? Ba ca unul e superior, ba ca celalalt e inferior. Unde credeti ca se va ajunge? Intr-un 'razboi' al sexelor, aia mai lipsea?

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Din păcate, anumite decepții și eșecuri ii fac pe oameni sa aibă o astfel de gândire. Nu știu cata vina au cele care au dat de unul care a aruncat cu sufletul lor de toți pereții ( sau acei bărbați respectuoși și minunați care s au lăsat distruși de o femeie fără scrupule) știu doar ca noi oamenii suntem diferiți. Asta nu înseamnă că dacă ai dat de un gunoi de om, toți oamenii sunt asa.Padure fără uscaturi nu va fi niciodata. Toată problema vine de la modul cum gândesc, și anume se lasă copleșiți/ copleșite de resentimente pe care le expun sub forma de ura. Sunt sigura ca nu e deloc ușor sa treci ca om prin astfel de situații, dar asta nu justifica gândirea toxica pe care o are respectivul/a.

54 răspunsuri:
| Drimmero explică (pentru Kogaion):

Daca e s-o luam asa,, fara barbat nu poate naste femeia, simplu!
Cu toate... n-ai cum s-o pui pe femeie sa fie inferioara, n-ai cum/

| Drimmero explică (pentru AdelaElena88):

O mizerie totala acest fanatism,, d-aia ia nastere acest 'razboi', din cauza copilelor care sunt parasite tot din vina lor ca sunt fraiere, iar apoi acuza toti barbatii ca sunt cum sunt, de parca cunosc ele in fiecare zi acelasi numar de miliarde de barbati,, nici barbatii nu sunt mai sfinti cand acuza femeile pe nedrept de un lucru, nu-si are rostul o ura intre femei si intre barbati, nu de alta,, dar cam asta se urmareste, sa se urasca barbatul cu femeia.

| Drimmero explică (pentru Mayhem666):

Nu sunt de acord cu un singur aspect, acela ca... barbatul si femeia sunt impusi de societate cum sa fie,, pai cum ar veni asta? Un barbat cu par pe picioare, burtos sa se pretinda femeie, sa poarte rochite si asamd, iar o femeie sa se pretinda barbat? Nu e vorba ca intervine societatea,, intervine natura!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu nu la asta ma refeream. Ma refeream ca societatea ne impune niste standarde, si intr-un fel nu ni se permite sa fim noi insine. Adica trebuie sa aratam si sa ne comportam dupa cum dicteaza societatea, altfel suntem considerati ciudati. O sa ma dau pe mine drept exemplu, pentru ca eu am patit-o. Inainte aveam parul putin mai lung, de vreo 20-25cm, si toti imi spuneau ca sunt fata. Adica o fata trebuie neaparat sa aiba parul lung, si un baiat parul scurt? Unii imi spuneau ca sunt fata pentru ca nu suport parul si ma fac pe picioare. Unii imi spuneau ca sunt fata pentru ca nu suport sa fiu gras, si vreau sa slabesc. Astea sunt atribute doar ale fetelor? Baietii nu au voie sa se faca pe picioare, sa fie slabi si sa aiba parul lung? De ce? Unde scrie asta? Cine a decis asta? E ceva gresit ca vreau sa arat bine? Da, nu suport parul de pe corp, si mi se pare dezgustator, nu suport grasimea, si incerc sa le indepartez de pe mine, ca sa ma plac asa cum sunt. Ce e rau in asta? Afectez pe cineva daca ma fac pe picioare? Afectez pe cineva daca slabesc? Afectez pe cineva daca imi las parul lung? Pe cine? Cu ce ii afectez? Asta nu inteleg. La asta ma refeream cand am spus ca societatea ne impune sa fim intr-un fel si nu asa cum vrem noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai,daca.l incarcereaza pe Messi, Barca e compromisa! Nu ca acum n.ar fi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoi sunt egali. Nici barbatul si nici femeia nu e mai presus fata de celalalt.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Sa vezi ce-si taie plozii venele dupa ce se retrage asta,, varza a revenit unde ii este locul, adica in mediocritatea ei acuta!

| Drimmero explică (pentru Mayhem666):

Lasa-i sa vorbeasca cat vor,, fii tu insuti!

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Absolut corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si.a anuntat deja retragerea, nu?

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Nu, inca. Esti nerabdatoare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,il vreau... liberlaughing

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Va potriviti sa inteleg,, esti mai scunda decat tocul usii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca renunt la tocurile de 10, ceea ce voi si face curand, contul lui chiar mi s.ar potrivi perfect.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Esti si tu o barcelonista sub acoperire? Dar sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu,frățică! Astia mi.au terminat ficatul.Echipa pe care o sustin este Osasuna. Daca nu.i ajuti pe cei de jos sa creasca, atunci pe cine?

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Osasuna? Fii serioasa))))) Echivalentul lui Middlesbrough in Anglia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar Sunderland laughing

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Stii ca e fan Arsenal? O gramada poze pe net cand e in tricoul tunar!

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru T0T):

Chestia asta cred si mai mult ca sigur a fost de mai mult timp, poate chiar de pe vremea bunicilor chestia asta cu egalitatea dintre barbati si femei, e chiar o tampenie, pai lumea asta ar functiona fara barbati? lumea asta ar functiona fara femei? pai nu dar egoismul si lacomia distrug totul.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma vorba ta, sunt de acord cu ce ai zis.

| T0T a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Lumea ar putea fi în armonie însă orgoliul și egoismul o distrug.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru T0T):

Asa e.

| Drimmero explică (pentru AdelaElena88):

Total de acord!