| anonim_4396 a întrebat:

Nimeni nu este superior si nimeni nu este inferior?

Răspuns Câştigător
| dydy1 a răspuns:

Suntem egali!

Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, superiorii sunt cei care sunt prea diliti la cap iar cei care li se adreseaza cuvintele inferior sunt de fapt (cei cu mintea intreaga).

| emy a răspuns:

Nimeni nu este superior si nici inferior. Toti suntem oameni, indiferent de pozitia sociala pe care o avem, de bani, etnie, religie samd. Deci suntem egali.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic asa e, practic banul face legea.

| raluk27 a răspuns:

Fals. "Toti suntem egali" e o deviza comunista. In ziua de azi, oamenii se diferentiaza prin :educatie, cultura, pozitie sociala, cariera, bani( daca vreti voi), inteligenta, perceptie asupra vietii etc. Ca toti avem 2 maini si 2 picioare, e altceva, dar nu poti pune semnul egalitatii intre un maturator si un profesor universitar, de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-o lume normala nimeni nu ar fi superior sau inferior, dar lumea in care noi traim, clar nu e normala.

Răspuns utilizator avertizat
| mikilaina a răspuns:

Asa este, dar pentru ca traim cu sentimentul de inferioritate si superioritate ajungem ca actionam diferint, de provocam singuri nemultumiri, frustrari...

| Hohenheim a răspuns:

Normal ca sunt persoane superioare si persoane inferioare. Depince la ce superioritate te referi.
Inteligenta superioara, numar de bani superior, numarul firelor de par de pe genitale superior, etc.

| MoNyKa66 a răspuns:

Este rau sa fii superior, pentru ca lumea te considera alt fel decat esti(pros sau nebun).In acest fel lumea estea rea cu ei, iar noi(adica uni)nu stim ce e intradev in sufletul lor.Cei inferiori, sunt mai putini(prosti) da nu e mult sai ajunga.

| alem a răspuns:

Nu, doar ca unii oameni iau banii drept clasificare si atunci...

| KเĐu540 a răspuns:

Pe scurt toti suntem egali.