| adriana1991 a întrebat:

E normal ca după ce sunt căsătoriți tinerii sa le tot muncească la bătrâni adică la părinții lor? Eu cred ca după căsătorie fiecare ar trebui sa fie cu familia lui și doar de sărbători sa se viziteze.Ce pare aveți?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ințelegem bine: te-ai măritat și stai tot cu părinții deși ai putea să ai/aveti propria casă?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu este normal.
2. Da, doar de sărbători.

| Celcestietot a răspuns:

Munca precum?

| VoidEternal a răspuns:

E normal ca după căsătorie să te muți de la părinți. Dacă nu ai făcut asta, nu e normal să ai pretenții.

| adriana1991 explică (pentru VoidEternal):

Sunt mutata dat parintii lui așteaptă sa ii tot ajutăm în gospodărie

| VoidEternal a răspuns (pentru adriana1991):

In cazul asta ar trebui să vorbești cu soțul tău. El ce părere are? Acum depinde și despre ce treburi e vorba. Dacă e vorba de cele normale care pot fi făcute fără ajutor in mod normal, atunci nu ar trebui să mergeți frecvent pentru asta. Dacă e ceva mai greu, temporar atunci ar mai merge.

Răspuns utilizator avertizat