| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca un om care nu poate creste un caine sa faca 11 copii? eu cre'ca nu, copii aia se'nbolnavesc, pentru medicamente trebuie bani, vor creste si v'a trebuii sa se mute la casa lor, de unde casa cand ei au stat 11'ntr'o camera?! eu cre'ca singura solutie pentru oamenii astia e castrarea, decat copii aia cand ajung mari sa fure/ sa violeze, mai bine sa "sacrificam" 2 oameni.

1 răspuns:
| Infraverde a răspuns:

Nu mi se pare ideal, dar oricine are dreptul de a procreea. Intr-adevar, este o situatie nu tocmai placuta, insa nu le putem lua dreptul de a avea copii. Este un dar frumos si probabil acei oameni isi iubesc progeniturile, chiar daca nu pot avea grija. Cea mai buna solutie este introducerea orelor de educatie sexuala in scoli, campanii pentru raspandirea informatiilor de care oameni de genul au nevoie, contraceptive pentru femeile care au nevoie, etc. Nu sunt foarte multe solutii si nici foarte multi oameni dispusi sa se gandeasca.