| Alex a întrebat:

E o rusine sa fii ateu sau agnostic? Argumentati, va rog.

5 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu e o ruşine, fiecare cum simte. Cu siguranţă că sigur s-ar mai găsi vreunul care ar zice că e o ruşine să fii credincios, însă nu este nici etic nici moral să te iei de credinţa cuiva sau să îl judeci după aceasta.

| Ciprian a răspuns:

Eu nu consider ca este o rusine. Fiecare cu religia lui, cu credinta lui. Nu trebuie sa-i judecam.

| Ryuzaki a răspuns:

De ce ar fi o rusine? Fiecare are dreptul sa creada in ce vrea. Unii sunt orbi si cred in ce li se zice sa creada, altii gandesc pentru ei.

| OneMoreChance a răspuns:

Nu e o rusine, fiecare suntem liberi sa credem ce vrem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu este o rusine.Fiecare persoana are dreptul sa aleaga pentru sine insusi.