| Vizitiul a întrebat:

E posibil ca o personalitate puternica sa fie deformata de bani?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Se poate. Moralitatea merge pana la un punct. Nu cred ca poate cineva afirma ca este moral. Ar fi un ipocrit. Sa vrei sa fii moral e ceva laudabil cu adevarat. Sa fii este imposibil.

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, dacă principiile omului sunt solide, cu adevărat solide atunci ele rămân la fel indiferent de bani. Dar depinde cât de puternică e personalitatea acelei persoane şi la câte e dispusă să renunţe.

| Elena1234456 a răspuns:

Da, cel mai adesea asta se intampla.Este normal ca atunci cand te vezi cu multi bani conceptiile tale se schimba si risti sa uiti de unde ai plecat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint si care rezista si ramin ei insisi. Putin ce-i drept dar sint.

| cristina_1661 a răspuns:

Da, din pacate.