| 1234568807 a întrebat:

E posibil ca Rusia sa invadeze si Republica Moldova? Ce parere aveti?

1 răspuns:
| Allemando a răspuns:

Dacă îi vine ideea să-și ia UE în cap (Maia Sandu e pro-europeană, a cerut și aderarea la UE) și cu ea NATO, atunci va invada și Moldova. Dacă o face, o să treacă prin Moldova ca prin apă, o să renunțe moldovenii să se apere, nu apucă să vină ajutoarele din alte părți, eu zic că și cu sprijinul Statelor Unite sau al UE o să fie ocupați, dar nu riscă Statele Unite un război nuclear cu Rusia printr-un război direct, susținând Moldova.