| Joker3134 a întrebat:

E posibil sa aiba loc un razboi civil aici in Romania?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

laughing) Prin abstract da. Dar la ce tendinte de mobilizare au romanii ar fi nevoie de un motiv extraordinar, gen le maresc la bugetarii salariile de 10 ori sau parlamentari de acum vor sa pastreze functia pe viata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Pai si daca le maresc la bugetari salariile de 100 de ori... cine crezi ca iese in strada? Aia ocupati sa munceasca? Deja 80% din bugetari cistiga mult prea mult pentru cit si mai ales CUM muncesc... si uite ca mamaliga nu explodeaza. Sa nu uitam ca in 2017 a iesit in strada mai multa lume ca in 1989. S-a schimbat ceva notabil? Nu. Daca de miine guvernul asta ar incepe sa impuste oameni pe stadioane, nu o sa vezi pe strada mai mult de 5% din populatie, hai poate 10% ca sa fim foarte optimisti. Uita-te in Hong Kong ce se intampla - acolo mai bine de jumatate de populatie protesteaza. Si nu, presa de la noi si nici cea internationala nu prea se uita la ce magarii comite China in zona, ca deh, China. Si eventual sa nu le vina idei si romanilor.

| Wr3nch a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Corect. Hong Kong e un cartof fierbinte si stiu tarile de ce nu se bagalaughing Ii ajuti putin si brusc toate cu statut similar o sa veni cu pretentii si cereri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu sunt asa de multe cu statut similar, de fapt nu e nici o tara cu statut similar, si in plus e de porc sa te faci ca ploua cand aia terfelesc drepturile omului.

| Wr3nch a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai e dar nolaughing Nici noi nu am tinut cu Kosovo ca sa nu ceara baietii autonomie cu mai multa vointalaughing Si mai bine te faci sa ploua in loc sa arati direct ca nu vrei sa ii sustii. Better PR.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

E vorba de STIRI, nu de sustinere. E o mica-mare diferenta. Si aia nu vor autonomie, ci vor sa fie respectate acordurile semnate pana acum, in sensul ca isi vor mentine inca vreo nspe ani o anume autonomie guvernamentala.