| Furnicuta000 a întrebat:

E posibil sa nu vezi profilul cuiva de Facebook dar el sa nu te fi blocat? Nu pot vedea profilul cuiva (nici la cautare, nici link-ul profilului nu se deschide, practic e invizibila pentru mine, intelegeti ideea), dar ea sustine ca nu m-a blocat. E posibil? Cum?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din păcate, te -a blocat. Să știi că sunt destui oameni care te mint, privindu-te în ochi...
Am vrut să știu ce îți apare, fiindcă dacă îi accesai profilul si era alt mesaj, de ex: https://imgur.com/a/ijbV119 însemna ca contul i-a fost blocat de Facebook. In cazul acesta, nici ea nu mai avea acces la el. Dar așa, dacă îți apare celălalt, te-a blocat, categoric

Asa cum zici, pentru a bloca o persoana trebuie să cauti intentionat butonul "Block" si apoi un alt buton in care iti cere sa "confirmi" sau sa "anulezi" comanda. Practic, a apăsat pe două comenzi. Și te putea și debloca, dacă dorea, măcar așa, din bun simț, decât să continue în minciună.

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Roag-o frumos sa iti trimita linkul si vezi ce scrie cand incerci sa il deschizi.

Ar trebui sa il primesti in messenger (fie sa ti-l trimita pe whatssapp, fie prin email, daca va zice ca nu te gaseste pe Facebook, nici ea)
Dacă iti apare mesajul http://imgur.com/a/9BK3S0T inseamna ca te-a blocat.

| Furnicuta000 explică (pentru floresdemayo):

Da, fix mesajul asta apare, de pe alt profil o gasesc foarte repede. Nici nu cred ca m-a blocat din greseala pentru ca totusi trebuie sa dai niste clik-uri...cred ca minte

| floresdemayo a răspuns (pentru Furnicuta000):

Din păcate, te -a blocat. Să știi că sunt destui oameni care te mint, privindu-te în ochi...
Am vrut să știu ce îți apare, fiindcă dacă îi accesai profilul si era alt mesaj, de ex: https://imgur.com/a/ijbV119 însemna ca contul i-a fost blocat de Facebook. In cazul acesta, nici ea nu mai avea acces la el. Dar așa, dacă îți apare celălalt, te-a blocat, categoric

Asa cum zici, pentru a bloca o persoana trebuie să cauti intentionat butonul "Block" si apoi un alt buton in care iti cere sa "confirmi" sau sa "anulezi" comanda. Practic, a apăsat pe două comenzi. Și te putea și debloca, dacă dorea, măcar așa, din bun simț, decât să continue în minciună.

| Andreeush a răspuns:

Depinde, dacă nu aveți prieteni comuni pe Facebook e mai greu să îi găsești contul.

| Furnicuta000 explică (pentru Andreeush):

Ma refer ca am adresa contului ei dar nu am acces la contul ei, adica sunt blocata dar ea zice ca nu si ma gandeam ca poate exista alta explicatie

| Sofer a răspuns:

Întra din alt Facebook și cautai profilul. Dacă nu îl găsești e posibil sa își fi dezactivat contul de Facebook.

| Furnicuta000 explică (pentru Sofer):

Ba da, de pe alt profil apare, asta am incercat sa spun

| Sofer a răspuns (pentru Furnicuta000):

Atunci sigur ți-a dat Block.