| laudima22 a întrebat:

M-am certat cu prietena mea și ulterior m-a blocat pe Facebook, apoi după ceva timp m-am deblocat singur sa zic așa, bine a dat ea telefonul în mână și îmi zice când intru pe profilul ei că " Vezi opțiunil " și mă dă la alea cu "ajuta" persoana respectiva "blochează", "caută", "raportează profilului" și linkul persoanei respective, dar eu nu sunt blocat dar nu pot sa-i văd postările. De ce? In schimb pe mesenger pot sa îi scriu..doar pe Facebook nu ii pot vedea postările și pozele. Mersi! Când intru la profilul și pozele ei, îmi dă doar sa "distribuie" nu pot da like, nimic, comentarii și tot așa. Chiar și ea mi-a zis că a încercat să mă caute și că nu mă găsește, de ce nu mă găsește daca nu sunt blocat?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu poti sa vezi pentru ca a setata sa nu mai vezi, a setat sa nu mai poti sa comentezi la postarile ei si asa mai departe.
Pe Facebook tu poti seta la profilul tau multe chestii fara sa blochezi pe nimeni.
Ai acolo, cine sa poata vedea postarile tale? Alegi doar prietenii, nimeni, doar X, Y si Z, faci setari de care doresti tu.
Cine poate sa iti vada pozele? Alegi, numai tu, doar prietenii, sau alegi cine sa nu vada laughing
Prietena ta o face pe nevinovata, banui ca stie ce tantalau esti, ca habar nu ai sa folosesti un webiste, ti-a bagat-o ca habar nu are, gura nu-i miroase laughing

Uite cu ce se ocupa unia, parca ati fi de aia de la gradinita asa va purtati laughing

| carevaescu a răspuns:

Trebuie sa te duci in lista de blocati. In aplicatie, intri in setari si vei avea "Blocking" sau echivalentul in română. Intrii si vei vedea o lista cu nume. Apasa pe deblocare in fata numelui dorit.

Încercați sa fiti mai puțin toxici. Fiti buni. Bafta

| laudima22 explică (pentru carevaescu):

Am făcut asta, dar eu nu mă găsesc pe mine, sunt alții blocați dar eu sunt deblocat, dar nu ii pot vedea postările pe Facebook. și nu înțeleg de ce nu pot, că pe messenger îi pot da mesaje, doar pozele nu îi le pot vedea

| carevaescu a răspuns (pentru laudima22):

Uneori trebuie sa deblochezi pe ambele aplicatii - messenger si Facebook. Daca tot nimic, verifica sa nu fi in lista de restrictionati (diferita de blocati). Daca tot nimic, In unele cazuri, trebuie sa mai intrii si pe siteul Facebook pe un calculator si sa verifici acolo listele.