| brokxy a întrebat:

E trist nu v-ati intrebat niciodata. Atatia batrani disparuti sunt pe site-ul politiei. Care pleaca de acasa sa se plimbe prin padure sau parc, oras si nu mai sunt gasiti niciodata. Nici corpul nu e gasit.Si care dispar in orase,nu are ce animale sa ii manance acolo unde naiba dispar? De copii nu mai zic, ca stiti cu totii ce se intampla cu ei

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atatia care numai vor vota psd

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Multi batrani cu probleme psihice dispar. Imi aduc aminte de un caz de la mine, a plecat un batranel spre izvor, s-a dezorientat si in loc sa iasa din marginea padurii spre oras, a inaintat spre varful muntelui. L-au gasit dupa cateva zile, mort de la frig, la cateva ore de mers, prin padure. Suferea de dementa.

| Freya1 a răspuns:

Da mă şi pe ei îi răpesc proxeneţii cum a înnebunit acum lumea cu rahatul ăsta.
Sunt foarte mulţi oameni bolnavi ce se duc pe străzi şi uită să se mai întoarcă, sau unde să se mai întoarcă şi rămân ori boschetari pe străzi că nu îi mai cauta nimeni, ori mor prin canale, lacuri etc şi cine îi găseşte îi incinerează şi aia e. Dar foarte rar se întâmplă ca un bătrân ce are familie să nu fie cautat sau găsit mort sau viu.
Cu copii e o altă poveste, se pot pierde şi muri căzuţi undeva, muşcaţi de câini etc. Găsiţi şi luaţi de pedofili ce îi violează sau vând. Răpiţi de donatori de organe etc. Noi nu prea avem ce face pentru ei pentru că nu putem păzi o lume întreagă, părinţii, familia şi statul trebuie să îşi facă datoria pentru fiecare în parte.
De aceia sunt următoarele sfaturi.
Dacă aveţi în familie persoane în vârstă şi bolnave aveţi grijă de ele, puneţi pe cineva în permanenţă să stea cu ei sau internaţii la spital, azil undeva unde să fie supravegheaţi.
Dacă vă ştiţi un membru din familie cu probleme nu îl lăsaţi să plece singur pe străzi.
Duceţi şi aduceţi copii de la şcoală până la o vârstă la care conştientizează că nu trebuie să vorbească sau să meargă după străini, că nu trebuie să se abată de la drumul spre casă şi când au măcar alţi copii cu care merg şi vin de la şcoală.
Educaţi copii să vă spună unde sunt, unde merg şi cu cine chiar şi la vârste mai mari pentru că aşa puteţi să îi găsiţi în caz de un necaz.
Vorbiţi cu ei des, încercaţi să fiţi prieteni lor nu superiori lor, ascultaţii şi fiţi acolo să îi creşteţi.

| Celcestietot a răspuns:

Așa sunt oamenii din ziua de azi care fac legea.

| Andreeush a răspuns:

Nu poți face nimic în privința asta, așa stau lucrurile din păcate.

| Plato a răspuns:

Intr-adevar, insa daca te-ai gandi mereu la toate probemele lumii, ai innebuni. Atât timp cat nu poti ajuta, nu are rost sa iei astea asupra ta. La fel si cu Alexandra, Luiza etc., sigur mai sunt multe, foarte multe, dar e datoria Poliției sa le găsească, noi putem doar dezbate, 2-3 zile, apoi trebuie sa revenim la ale noastre, nu putem sa ne luptam cu toata suferinta din lume. De aceea n-ar trebui sa te uiti la stirile alea de la 5(17), sunt doar lucruri negative, care nu te ajuta cu nimic si nu poti ajuta cu nimic.

Unde dispar, hmm... in cazul tinerilor, li se pot lua organele apoi ii îngroapă pe undeva, intr-o padure, sau ii arunca in rau etc.
Ori, ca in cazul Alexandrei, sunt considerati marfa de export, ajung prin bordele si locuri dubioase.
Are cine sa-i manance, inclusiv cainii ar manca un om mort, ba chiar a fost un caz, acum cativa ani.

Esti cam tânără sa te afecteze problemele astea, nu-ti face bine. Daca simti nevoia de a lumina cazurile, join the Police, altfel incearca sa nu suferi de pe urma a astfel de evenimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu iti faci griji pentru fosilele alea senile? Dar despre copiii care dispar, despre asta nu spui nimic?

| brokxy explică (pentru anonim_4396):

De ei at trebuii sa aive grija parintii daca sunt sub 18 ani. Mai mari de 18 sunt adulti deja.

| ihnei a răspuns:

Atata timp cat nu-i cunosc nu are de ce sa ma intereseze, de ce ti-ai bate capu' cu problemele altora