| anonim_4396 a întrebat:

Era bine sa avem prim ministru un german? da sau nu?

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Un singur lucru ma intreb, vazand astfel de intrebari(pentru ca nu-i prima)Exista, desigur si in Germania romani, si cam tot atatia cat au mai ramas germani pe la noi.Vedeti vreo posibilitate ca sa se puna problema in acest fel in Germania? Adica sa se intrebe ei daca n-ar fi bine sa aiba premier un roman? Nu sunt deloc sovinista, insa chiar nu exista romani capabili sa-si conduca tara? Basescu insusi a admis ca Adrian Nastase a fost un prim ministru bun.Si sa nu-mi spuneti ca s-a imbogatit caci nu cred ca "neamtul lor" o fi vreun sarantoc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De unde?

| Klara a răspuns:

Pe cine? Pe Adolf? laughing Nu, multumesc happy

| smaranta a răspuns:

Mai lasa politica ca-ti prinzi urechile. N-ai de invatat?

| Brotacelu a răspuns:

Da, era bine... neamtu are alta mentalitate. nu fura ca romanu

@constantaproca... daca iesea PSD la presedentie, ca prim ministru cica il punea pe actualul primar al Sibiului, care este german de fel