| SunshineSunrise a întrebat:

Era un videoclip cu o melodie nu mai stiu sigur cum se numea dar era mișto. Din cate imi amintesc in videoclipul ala femeia a fost abandonată fix după nuntă si fix atunci urma sa fie ziua bărbatului ei. Erau platouri cu prăjituri, paste, pizza etc. O arată pe femeia aceea "crizata" in videoclip dupa ce a aflat ca sotul o înșeală fix cand voia să îi pregătească toate cele si o arată pe această aruncând toate platourile alea la gunoi.
Ok, inteleg ca e un rol. Un video ce vor ei, dar chiar a facut chestiile astea cu platourile? Adica cat de idiot sa fii sa nu dai platourile alea unui copil din Africa care plânge pentru un colt de pâine? Chiar credeti ca a fost adevarata faza cu reciclarea mancarii? Adica eu cel putin nu suport să aud sau sa vad că cineva isi bate joc de ceva pentru care altii varsă o lacrimă. Sau a fost doar asa?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"cat de idiot sa fii sa nu dai platourile alea unui copil din Africa care plânge pentru un colt de pâine?"
Cam cât de idioata ești tu.Ia-o altfel.Cat de idioata sa fii sa mănânci tu acel colt de paine in loc sa i-l dai unui copil din Africa?(o spui de parca Africa ar fi la colțul străzii laughing ) Dar la tine nu se pune, nu?
Empatia asta falsa si cretina combinata cu IQ sub 100... adevarata tragedie. Dupa logica ta, nu ar trebui sa lasi niciodată nimic in farfurie sau sa mănânci de pofta, mai mult decât e necesar, nu ar trebuie sa te speli mai des decât e stricta nevoie(sa nu irosești apa), nu ar trebui sa stai in casa la o temperatura mai mare de 15 grade(sunt copii care mor de frig si tu te lăfai la 23)si n-ar trebui sa porți decât 3 haine pe care le tot schimbi(unii n-au cu ce sa se îmbrace).Fa tu astea si după mai vorbim.
E simplu sa spui ca-ți pasa de orice rahat din lumea asta dar când e vorba sa faci tu ceva pauza. Ipocrizia e in floare.

| SomethingFunni a răspuns:

De ce e asa de revoltator? Se intampla lucruri mult mai "nedreptete" dupa standardele tale.

Exista fermieri care ard zeci de tone de grane perfect bune, in loc sa le dea gratis, ca sa nu scada pretul lor. Zona sub-saharana este saraca exact din cauza acestei mentalitati, pe definitie: de comunist "sa dea si la copilu' sarac".

Răspuns utilizator avertizat
| SomethingFunni a răspuns:

"mi se pare aiurea sa distrugi sau sa arunci practic anumite chestii"

Ce ai spus aici este perfect rezonabil, poti sa critici actiunile altora fara probleme, dar in momentul in care incepi sa predici "ar trebui sa faci X sau Y cu proprietatea ta" eg "sa dai mancarea la saraci" atunci ai intrecut masura si ti-ai asumat proprietatea altcuiva, ceea ce este, precum spuneam, o afirmatie de natura radical socialista si este exact motivul decaderii economice a Africii in perioada post-colonialista.