| seemona a întrebat:

Este a doua luna de cand fac sex neprotejat in speranta ca voi ramane insarcina.Luna trecuta fara rezultat, luna asta mi-a intaziat ciclul 6 zile, dar nu mi-am facut inca testul, totusi am toate simptomele premenstuale:dureri de sani, strani de nervozitate. Mi-e teama de un rezultat negativ. Dupa cate zile de intaziere a menstruatiei este relevant rezultatul testului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu ai de ce să te îngrijorezi.
Se poate vorbi de o sterilitate a cuplului dacă într-un interval de 1. 6 și 2 ani nu ați aplicat nicio metodă contraceptivă.
Iubiți-vă mult și apare și bebeul.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Testul se face la 21 de zile de la primul contact sexual neprotejat si se repeta la 3 zile.

| thehope a răspuns:

Eu am avut absolut toate simptomele unei sarcini, insa au fost false...eu stiam ca la 2 saptamani dupa contactul neprotejat deja poti face testul...trebuie sa treaca cel putin 10 zile din cate imi amintesc eu...

| lololololol a răspuns:

Dupa 20de zile de la actul sexual poti lua un test de sarcinawinking